Reklama

Reklama

Aktualizacja. Śmierdzi gazem w całym Zgierzu! Na miejscu kilka wozów straży pożarnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Zgierz

Aktualizacja. Śmierdzi gazem w całym Zgierzu! Na miejscu kilka wozów straży pożarnej - Zdjęcie główne

Smród gazu w całym Zgierzu | foto Miasto Zgierz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Na wyczuwalny i silny smród gazu skarżyli się dzisiaj, 10  marca, mieszkańcy różnych części miasta Zgierz. Konieczna była interwencja służb.

Reklama

O sytuacji na terenie parku Parku Przemysłowego Boruta poinformowało miasto Zgierz na portalu Facebook. Cała sytuacja sprawiła, że mieszkańcy obawiali się pożaru i wybuchu gazu.

- Przestraszył mnie zapach gazu po tym jak kilka strażackich wozów przejechało na sygnale w kierunku Boruty

- napisała pod postem pani Maria

O tym jak bardzo śmierdzi gazem w Zgierzu pisali komentujący post miasta.

- W całej okolicy czuć. Dzieci się potrują

- ostrzega pani Anna

Jak poinformowało miasto, w poście na Facebooku, nie ma zagrożenia, a smród jest spowodowany substancją, która ma ostrzegać przed ulatnianiem gazów.

- Nie ma zagrożenia związanego z wyczuwalnym zapachem gazu. Nie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej ani pojemników z gazem ziemnym na terenie Parku Przemysłowego Boruta. Wyczuwalny zapach pochodzi z pojemników z tzw. nawaniaczem. Na miejscu pracują strażacy z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu i strażnicy Straż Miejska Zgierz

- informuje miasto na Facebooku.

Straż pożarna potwierdziła zdarzenie.

- Na terenie złomowiska doszło do wycieku, najprawdopodobniej, nawaniacza do gazu, stąd bardzo intensywny zapach "gazu" w mieście i liczne zgłoszenia od mieszkańców

- informuje mł. bryg. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy KW PSP w Łodzi.

Trwa akcja strażaków.

- Obecnie zbiorniki które trafiły na zlom są czyszczone a sam nawaniacz neutralizowany. Nie ma zagrożenia, jedynie zapach odbiega od normy

- dodał mł. bryg. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy KW PSP w Łodzi.

Nawaniacz to substancja dodawana do bezwonnego paliwa gazowego w celu nadania mu charakterystycznego zapachu, głównie ze względów bezpieczeństwa. Strażacy otrzymali zgłoszenie przed godziną 12, a akcja strażaków cały czas trwa. Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako "miejscowe zagrożenie - chemiczne". 

AKTUALIZACJA:

- Nie ma żadnego zagrożenia. Mieszkańcy dzwonią do nas zaniepokojeni, ale wyczuwalny zapach pochodzi z pojemników z tzw. nawaniaczem i nie jest on szkodliwy dla zdrowia - tłumaczy Renata Karolewska, rzecznik Urzędu Miasta w Zgierzu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy