Reklama

Reklama

Śnięte ryby w stawie w parku w Zgierzu! "Zaraz Malinka będzie zamknięta" - wieszczą mieszkańcy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Zgierza

Śnięte ryby w stawie w parku w Zgierzu! "Zaraz Malinka będzie zamknięta" - wieszczą mieszkańcy - Zdjęcie główne

W stawie w parku miejskim w Zgierzu znaleziono śnięte ryby | foto Urząd Miasta Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Urząd Miasta Zgierza poinformował, że w stawie Parku Miejskiego znaleziono śnięte ryby, na powierzchni zwody znajduje się również osad, który może być niebezpieczny dla naszego zdrowia. Pod postem na Facebooku mieszkańcy komentują sprawę i boją się, że to nie koniec. "Zaraz Malinka będzie zamknięta" - wieszczy jedna z mieszkanek.

Reklama

Śnięte ryby w stawie w Zgierzu

Komunikat Urzędu Miasta Zgierza brzmi niepokojąco.

"Na powierzchni stawu w Parku Miejskim pojawił się osad, który może być niebezpieczny dla naszego zdrowia, w wodzie znalezione też śnięte ryby. Zarówno kontakt z wodą jak połów ryb w tym miejscu zabroniony jest do czasu kiedy nie upewnimy się, że jest bezpiecznie. Sprawa jest przez nas monitorowana i odpowiednie służby zostały poinformowane" - czytamy na oficjalnym profilu miejskim na Facebooku.

Mieszkańcy komentują sprawę, zastanawiają się nad przyczynami.

"Temperatura powietrza robi swoje. Niewłaściwe natlenienie wody" - napisała jedna z mieszkanek.

"Od Bzury? Bzura sprawdzona jest, pobrano próbki?" - pyta kolejna zgierzanka.

"Zaraz Malinka będzie zamknięta" - obawia się kolejna.

Mieszkańcy twierdzą ponadto, że śnięte ryby w stawie były już wcześniej.

"Dopiero zobaczyliście śnięte ryby? To do okulisty pora, bo te ryby to już dobre dwa tygodnie temu było widać, jeśli nie wcześniej jeszcze" - brzmi kolejny z komentarzy.

"A czy Pani coś zrobiła w tej sprawie, widząc śnięte ryby już dwa tygodnie temu? Powiadomiła Pani odpowiednie służby o tym fakcie?" - pyta kolejna mieszkanka.

Przypomnijmy, że w naszym regionie śnięte ryby zaobserwowano wcześniej na Nerze. Od piątku do niedzieli z rzeki wyłowiono w sumie około 250 kg śniętych ryb.

Jak zaznacza Łódzki Urząd Wojewódzki, analizy próbek wykonane przez inspekcję ochrony środowiska, inspekcję weterynaryjną oraz inspekcję sanitarną nie wskazują na obecność w wodzie, jak i w rybach podwyższonych norm rtęci, innych metali ciężkich, pestycydów czy substancji ropopochodnych. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy