Reklama

Reklama

Sobotnie dancingi, ścieżki rowerowe i...dostęp do morza! Czego mieszkańcom brakuje w Zgierzu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: AR

Sobotnie dancingi, ścieżki rowerowe i...dostęp do morza! Czego mieszkańcom brakuje w Zgierzu? - Zdjęcie główne

Czego brakuje w Zgierzu? Nasi Czytelnicy podzielili się swoimi pomysłami | foto AR

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Lepsza komunikacja, kawiarnie, duże markety – to niektóre z życzeń zgierzan zapytanych o to, czego ich zdaniem brakuje w mieście. Nasi Czytelnicy chętnie podzielili się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Sprawdźcie, co jeszcze ich zdaniem powinno znaleźć się w Zgierzu.

Reklama

Jakiś czas temu na naszym facebookowym profilu zadaliśmy Czytelnikom pytanie: „Czego brakuje w Zgierzu?”. Jak się okazało, mieszkańcy mają wiele życzeń i pomysłów na to, jak zagospodarować przestrzeń w mieście, poprawić komfort życia czy zapewnić odrobinę rozrywki. Co znalazło się wśród propozycji zgierzan? Niektórzy z nich chcieliby, żeby w mieście pojawiły się lokale, w których mogliby miło spędzać popołudnia i wieczory. 

„Czego brakuje w Zgierzu?”. Czytelnicy TuZgierz.pl komentują 

„Restauracji z dancingiem w sobotę, dawnej kawiarni Mariola na Placu Kilińskiego” – pisze pan Jan. 

„Kawiarni/bistro z prawdziwego zdarzenia w parku miejskim” – dodaje pani Anna. 

„Restauracji i kawiarenek przy pl. Jana Pawła” 

„Przytulnej herbaciarni lub kafejki”

„Klubokawiarni z dyskoteką dla młodzieży jak kiedyś była Bogdanka czy Bzura”

„Ścieżek rowerowych z osiedla do Łodzi. Fajnego lokalu, gdzie można usiąść w piątek czy sobotę po g. 22.00”.

Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu i wycieczek rowerowych także zabrali głos. Kilka osób zwróciło też uwagę, że w Zgierzu przydałyby się wybiegi dla psów. 

„Ścieżki rowerowej do Łodzi (na Helenówek) I to nie takiej wymalowanej na jezdni. Ścieżki rowerowej z Kuraka do Parku. Ścieżek rowerowych w centrum” – pisze pani Ania. 

„Potwierdzam. Rano jadę do pracy przez Helenówek bo jest mały ruch a wracam Konstantynowską i Sianokosy” – odpowiada jej pani Agnieszka. 

„Zróbcie w końcu porządek ze ścieżkami w parku miejskim żeby w końcu było wiadomo gdzie rower gdzie pieszy bo zaraz dojdzie do wojny domowej albo do wypadku” – dodaje pan Tomasz.

W komentarzach Czytelnicy poruszali też kwestie porządku i bezpieczeństwa w mieście. Nie obyło się też bez wzmianek o komunikacji miejskiej.  

„Myślę żeby pomyśleć o seniorach którzy potrzebują skorzystać z tramwaju nr 6 żeby można było do niego wsiąść bez pomocy osób trzecich, nie mówiąc już o osobach niepełnosprawnych” – stwierdza pani Jadwiga.

„Porządku w lesie i na ulicach. Pełno jest śmieci, wokoło (papiery,butelki itp). Dbajmy o to” – przypomina pani Justyna. 

„Klimatyzacji w autobusach zgierskich!” 

„Latarni, które dają światło jesienią i zimą na Tuwima i Gałczyńskiego, aby było widać pieszych”

„Likwidacji kopciuchów, zimą jest taki smród z kominów że strach wyjść z domu. A co będzie w tym roku szkoda pisać. Brak jest reakcji władz na palenie śmieciami i niedozwolonymi kopalinami” – pisze pan Krzysztof

„Czystości, porządku i dobrych dróg a nie połatanego plackami asfaltu”

Niektórzy komentujący do pytania podeszli z przymrużeniem oka – mieli... dość wygórowane życzenia. Ich zdaniem w Zgierzu brakuje...

„Dostępu do morza” – pisze pan Maks

„Ogólnie całej Manufaktury xd”

„Wszystkiego” – piszą zgodnie pani Dorota i Paulina. 

Wśród komentarzy znalazły się też między innymi propozycje otwarcia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, nowych sklepów, żłobków, czy atrakcji dla dzieci, takich jak park trampolin. Poniżej zamieszczamy post ze wszystkimi komentarzami. Musimy przyznać, że naszym Czytelnikom nie brakuje pomysłów :) 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy