Inwestycja miała zostać ukończona w 2023 roku, jednak jak przekazuje MOSiR m.in. z przyczyn pogodowych, termin znacznie się wydłużył. Choć trwa budowa boiska, to przed treningami wstrzymuje to również łuczników.
Kryte pełnowymiarowe boisko w Zgierzu
W kwietniu teren boiska znacznie się zmienił. Ponad połowa boiska została wyłożona trawą, a wał łuczniczy został zastąpiony strzałochwytem.
Mimo pewnych opóźnień (pogodowych, ale także z winy wykonawcy), prace posuwają się naprzód - strzałochwyty już stoją, a sztuczna trawa jest układana. To boisko jest niezwykle ważne dla naszych piłkarzy, którzy wkrótce będą mogli korzystać z najlepszych warunków do treningów.
- napisał na swoim profilu prezydent Przemysław Staniszewski.
Choć strzałochyt pojawił się między torami łuczniczymi a krytym boiskiem, nie jest on w pełni ukończony. Na samym dole pozostaje szpara, a tam ma pojawić się wał ziemny.
Łucznicy czekają na zakończenie budowy strzałochwytu
Pod koniec września 2023 roku zniknął wał ziemny, który stał na końcu torów łuczniczych. W jego miejsce pojawił się strzałochwyt, jednak łucznicy nie mogą jeszcze rozpocząć treningów.
Cieszymy się z prac nad strzałochwytem, ale nie jest skończony. Brakuje wypełnienia ziemią między deskami a glebą. Drewniany parkan, owszem, chroni użytkowników od strony boiska piłkarskiego, ale grozi uszkodzeniem lub zniszczeniem strzał, które nie trafią w maty, a koszt jednej strzały to średnio 100 zł. Wcześniej, strzale wbitej w wał ziemny, nic nie groziło. Ale nie będę się czepiał. Dobrze, że strzałochwyt jest i po uzupełnieniu ziemią można trenować.
- skomentował Grzegorz Bogusławski z Klubu łuczniczego UKS "Piątka" Zgierz.
Dokładna data zakończenia inwestycji na terenie MOSiR w Zgierzu nie jest znana, jednak pojawiły się dobre informacje dla łuczników. Strzałochwyt zostanie dodatkowo zabezpieczony.
Wykonawca deklaruje, wykonanie wału i wzmocnienie strzalochwytu w ciągu dziesięciu dni.
- przekazuje Beata Cyrulińska z MOSiR Zgierz.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.