Reklama

Reklama

Trwa charytatywna zbiórka ku pamięci zmarłego zgierskiego piłkarza. Sprawdź, jak możesz pomóc

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Trwa charytatywna zbiórka ku pamięci zmarłego zgierskiego piłkarza. Sprawdź, jak możesz pomóc - Zdjęcie główne

Zgierski klub zbiera na sprzęt niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Niebawem miną dwa lata od śmierci zawodnika klubu Włókniarz Zgierz, Czarka Nowaka. Przy okazji zbliżającej się rocznicy, pasjonaci lokalnego sportu (i nie tylko) mogą wesprzeć charytatywną zbiórkę pieniędzy na zakup defibrylatora, w który zostanie wyposażona drużyna.

Reklama

Zbiórka ku pamięci Czarka Nowaka 

Zbiórka pieniędzy na zakup defibrylatora dla Włókniarza Zgierz powstała ku pamięci Czarka Nowaka, zawodnika drużyny, który zmarł na boisku 22 listopada 2020 roku. Celem akcji jest popularyzacja oraz zwiększenie świadomości w temacie pierwszej pomocy. Urządzenie zakupione za zebrane pieniądze ma zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom zgierskiego klubu. Pomimo znanego powiedzenia, „sport to zdrowie”, na boisku zdarzają się niepezpieczne dla życia sportowców sytuacje, jak zatrzymanie akcji serca spowodowane wysiłkiem fizycznym. Niezbędna jest wtedy natychmiastowa pomoc. 

 „Dlatego zbieramy fundusze na zakup profesjonalnego sprzętu dla klubu Włókniarz Zgierz, aby jako pierwsi udzielać pomocy w ratowaniu życia - informują organizatorzy zbiórki. 

Finał akcji odbędzie się 19 listopada. Na terenie klubu Włókniarz Zgierz piłkarskim rozgrywkom towarzyszyć będzie pokaz ratownictwa medycznego. Internetową zbiórkę wspierać można z kolei do 20.11. Link do niej znajdziecie TUTAJ. 

Jak użyć AED? Automatycznego defibrylatora użyć może każda osoba, jego obsługa jest bardzo prosta, tak by nawet ci, którzy nie mieli do czynienia z tematem ratownictwa medycznego potrafili udzielić pierwszej pomocy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy