Reklama

Reklama

Uczniowie ze Zgierza stworzyli aplikację dla graczy. Zapobiega internetowemu hejtowi!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Zgierski

Uczniowie ze Zgierza stworzyli aplikację dla graczy. Zapobiega internetowemu hejtowi! - Zdjęcie główne

Uczniowie ze Zgierza stworzyli aplikację dla graczy. Zapobiega internetowemu hejtowi! | foto Powiat Zgierski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Hejt jest zjawiskiem bardzo powszechnym, ale też bardzo niekorzystnym społecznie. Uczniowie ze szkoły w Zgierzu stworzyli aplikację dla graczy, która może zapobiegać takiemu zjawisku.

Reklama

Aplikacja "antyhejterska" Swipest zgierskich uczniów

Hejt jest zjawiskiem, z którym młodzi i starsi internauci mogą się spotykać na co dzień w sieci. Okazuje się, że można temu przeciwdziałać w nowoczesny sposób. Damian Galiński i Hubert Baranowski są uczniami Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II. Stworzyli oni aplikację Swipest dla graczy, która pomaga unikać nękających internautów. Dzięki niej na podstawie preferencji użytkowników takich jak m.in. wiek, lokalizacja, ulubione gry można dobrać sobie odpowiadające nam towarzystwo. Internauci mogą później umawiać się na wspólne granie online, dzięki czatowi. Twórcy twierdzą, że to może w sporym stopniu zminimalizować toksyczne i szydzące komentarze hejterów. 

Obecnie z aplikacji korzysta ponad tysiąc użytkowników. Jest ona do pobrania w Google Store.  Aplikacja Swipest

- Uczniowie brali udział w prospołecznym projekcie, którego są laureatami. Efektem tego jest ta aplikacja dla graczy. Chłopcy będą brać udział w najbliższym czasie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie - mówi Wioletta Włodarska, opiekun projektu. 

21 kwietnia na warszawskim Służewcu odbędzie się wydarzenie. Damian Galiński wraz z  Hubertem Baranowskim będą konkurować z innymi szkołami w całej Polsce w ramach Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii 2023. Link do wydarzenia na Facebooku: Wielki Finał Zwolnionych z Teorii 2023.

Tak o projekcie mówią organizatorzy:

- Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych. Polega na praktycznej nauce kompetencji przydatnych w życiu zawodowym poprzez zorganizowanie prawdziwego projektu społecznego. Przez wszystkie etapy projektu prowadzi platforma www.zwolnienizteorii.pl. Na koniec uczestnicy i uczestniczki otrzymują międzynarodowe certyfikaty, z takich dziedzin jak zarządzanie projektami, marketing czy kompetencje cyfrowe - czytamy na stronie organizatorów. 

Znacie już tę aplikację, pobierzecie ją?

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy