Łaźnia to symbol Zgierza. Jest popularna wśród filmowców. C.K Dezerterzy, Serce serduszko, Trójkąt Bermudzki - między innymi w tych filmach pojawiał się ten zgierski obiekt. Tym razem w łaźni pracuje ekipa międzynarodowej produkcji. W związku z tym od 21 do 25 października odwołano naukę pływania. Łaźnia jest zamknięta dla mieszkańców.
W zgierskiej łaźni kręcą "Mamkę" Magnusa von Horna
W Zgierzu realizowane są zdjęcia do obrazu "Mamka" w reżyserii Magnusa von Horna. W poniedziałek ekipa pracowała w Pałacu Herbsta w Łodzi, a wcześniej między innymi w łódzkiej filmówce. To polsko-duńsko-szwedzki obraz.
- Akcja filmu dzieje się na początku XX wieku. Szukaliśmy obiektów, które mogą dosyć dobrze oddać tamten czas. We wtorek wybieramy się do Zgierza, a później na Dolny Śląsk
- mówi Mariusz Włodarski, producent.
Magnus von Horn ma na swoim koncie takie filmy, jak "Intruz" czy " "Sweat".
"Mamka" opowiada o uwikłanej w mezalians Karoline, która spotyka kobietę w trakcie próby dokonania samodzielnej aborcji. Kobieta oferuje jej pomoc w znalezieniu innego rozwiązania w postaci rodziny zastępczej.
"Mamka to intrygująca, pełna mroku historia matki, która powierza swoje dziecko w opiekę „diablicy”
- czytamy na stronie Łódź Film Commission.
Film otrzymał bowiem środki z Łódzkiego Funduszu Filmowego. Wśród najlepiej ocenionych tytułów znalazły się 3 projekty animowane, 3 dokumentalne oraz jeden fabularny ("Mamka" właśnie). Budżet konkursu wyniósł 1,5 mln zł. To środki Urzędu Miasta Łodzi. "Mamka" otrzymała 450 tys. zł dofinansowania.
W tym roku filmowcy w Łodzi i w Zgierzu kręcili sceny do Znachora, którego można oglądać na Netflixie. W Zgierzu wybrano kamienicę przy Dąbrowskiego 25. Z kolei w Łodzi budynki przy Żeromskiego, Legionów, Skłodowskiej-Curie i Popioły.
Niektóre sceny były kręcone także na terenie gminy Głowno przy Młynie w Boczkach Domaradzkich.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.