Reklama

Reklama

W Zgierzu rusza program leczenia niepłodności in vitro. Która placówka zajmie się jego realizacją?

Opublikowano:
Autor:

W Zgierzu rusza program leczenia niepłodności in vitro. Która placówka zajmie się jego realizacją?   - Zdjęcie główne

Od 1 czerwca w Zgierzu rusza program leczenia niepłodności metodą in vitro

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz 1 czerwca w Zgierzu rozpocznie się zaplanowany na lata 2022-2023 program in vitro. Jak poinformował Urząd Miasta Zgierza realizować będzie go firma Salve Medica. Szczegóły dotyczące projektu przybliżamy poniżej.

Reklama

Decyzja o realizacji programu in vitro w Zgierzu zapadła w lutym. Radni uchwalili wówczas projekt zakładający finansowanie leczenia niepłodności. Zakłada on, że każda para (będąca w związku małżeńskim lub partnerskim) starająca się o dziecko oraz zakwalifikowana do programu jednorazowo otrzyma od gminy 5000 zł na pokrycie kosztów procedury. Warunkiem jest także zamieszkanie i zameldowanie na terenie Zgierza. Według założeń, ze środków przeznaczonych na realizację programu rocznie będzie mogło skorzystać 10 par. Po decyzji dotyczącej wprowadzenia programu, rozpoczął  się konkurs mający wyłonić placówkę, która zajmie się jego realizacją. 

"Leczenie niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego może być prowadzone w specjalistycznych ośrodkach, które zapewniają możliwość takiego leczenia oraz dysponują odpowiednią kadrą, doświadczeniem oraz stosowną aparaturą medyczną" – mówiła wówczas Renata Malinowska-Koralewska, Naczelnik Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Polityki Senioralnej Urzędu Miasta Zgierza. 

Program in vitro w Zgierzu. Gdzie będzie realizowany? 

Na oficjalnym profilu facebookowym Urzędu Miasta Zgierza pojawiła się informacja na temat tego, która placówka zajmie się realizacją zatwierdzonego w lutym programu in vitro. Będzie to Salve Medica mieszcząca się przy ulicy Szparagowej 10 w Łodzi. Co zgierzanie sądzą o takim wyborze? 

„Super firma stworzona rzeczywiście dla kobiet, super opieka jeśli chodzi o położnictwo” – pisze jedna z komentujących. 

„Gratuluję decyzji! Mam nadzieję, że następne lata przyniosą rozwój programu in vitro w Zgierzu i wiele uśmiechniętych małych buziek, rozradowanych rodziców i dziadków. Niech Zgierz się rozwija dając szczęście. Ktoś powie, że to niewiele. Odpowiem, że od czegoś trzeba zacząć” – dodaje kolejna. 

„No i super, warto było o ten program wnioskować i tak długo walczyć. Teraz niech rodzi się dzięki niemu masa zdrowych, fantastycznych Zgierzan” – skomentował jeden z mieszkańców.

Jak czytamy na stronie UMZ, całkowity koszt realizacji projektu w Zgierzu to 103 tysiące złotych. Ma być realizowany do 31.12.2023 roku.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy