Dzieci ze szkół podstawowych pobiegły na bieżni przy SP nr 12 w Zgierzu. Główny bieg rozpoczął się na osiedlu. Zastawiono ulicę Staffa, by biegacze mieli bezpieczną trasę. Dla najlepszej zawodniczki przygotowano niespodziankę.
XXXIX Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarskie w Zgierzu
W Zgierzu to już tradycja, że dzieci, młodzież i dorośli biorą udział w Bieg o Srebrne Czółenko Włókniarskie. Najmłodsi wystartowali o godzinie 9 na boisku Szkoły Podstawowej nr 12 w Zgierzu. Do pokonania mieli dystans kilkuset metrów w zależności od wieku, co oznaczało odpowiednią liczbę okrążeń. Główny bieg wynosi 10 km.
Po raz kolejny biorę udział w biegu. Lubię biegać, ale na co dzień ćwiczę piłkę nożną, a tu bieganie jest ważne.
- mówi Kuba.
Tuż przed godziną 9 na starcie ustawili się młodzi zawodnicy.
Zaczynamy od biegu, potem odpoczywamy i idziemy na Święto Zgierza. Fajnie, że wszystko jest idealnie w Dzień Dziecka.
- mówi Michał.
Historia Biegu o Srebrne Czółenko
Po raz pierwszy bieg odbył się w 1984 roku. Na zawodach pojawił się fotograf - Leszek Andrzejewski, który był inicjatorem biegu prawie czterdzieści lat temu.Przyniósł nagrodę, którą wręczy kobiecie, która jako pierwsza dobiegnie do mety w biegu głównym.
To jest nagroda, jaką dostali zawodnicy w pierwszym Biegu o Srebrne Czółenko. Pracowałem w zakładach włókienniczych i byliśmy organizatorem. Chcieliśmy, żeby trofeum też miało z tym związek. Ja je zaprojektowałem, a kolega wykonał. Tak wygląda miniatura czółenka.
- mówi Leszek Andrzejewski.
W pierwszych biegach uczestniczyło ponad 200 osób, które zjeżdżały się z całej Polski. Dzielono uczestników na kategorie wiekowe do 30 lat, 50 i do 70 oraz więcej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.