Nabór do przedszkoli rusza już w marcu, ale jeszcze w lutym trzeba trzymać rękę na pulsie. Podajemy ważne daty, których trzeba dopilnować.
Rekrutacja do przedszkoli publicznych w Zgierzu
Rodzice dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem (publicznym) w roku szkolnym 2023/2024 składają corocznie na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej.Ostatni termin mija 29 lutego. Brak złożonej deklaracji w wyznaczonym terminie lub złożenie jej po terminie traktowane będzie przez dyrektorów jako rezygnacja.
Terminy rekrutacji do przedszkoli miejskich w Zgierzu
Możliwe jest złożenie deklaracji tylko do jednej placówki. Rekrutacja dzieci, które swoją przygodę z przedszkolem rozpoczną w tym roku, potrwa od 1 do 14 marca do godziny 16. Późniejsze postępowanie uzupełniające potrwa od 13 do 29 maja. Rodzice mogą składać wnioski w wersji elektronicznej i papierowej z wyjątkiem MP3 i oddziału przedszkolnego w SP1, gdzie przyjmowane są jedynie wnioski papierowe.Po weryfikacji wniosków informacja o zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie ogłoszona 8 kwietnia, a w przypadku naboru uzupełniającego – 11 czerwca.
Po informacji o zakwalifikowaniu rodzice muszą pisemnie potwierdzić, że chcą, by ich dziecko uczęszczało do przedszkola, do którego się zakwalifikowało. Mają na to czas od 9 do 15 kwietnia, do godziny 16, a w postępowaniu uzupełniającym od 12 do 17 czerwca do godziny 16.
Ostateczne listy dzieci, które rozpoczną przygodę w zgierskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych, zostaną udostępnione 17 kwietnia (termin uzupełniający – 19 czerwca).
Kryteria rekrutacji do przedszkoli w Zgierzu
Pod uwagę brane są różne czynniki podczas weryfikacji wniosków, które decydują, które dzieci otrzymają miejsce w placówkach publicznych w zgierskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.Pierwsze z kryteriów dotyczy dzieci z rodziny objętej nadzorem kuratorskim, wsparciem asystenta rodziny (dotyczy naboru do wszystkich przedszkoli). Dodatkowo w ramach programu „Nie jestem gorszy” w MP13. Wartość kryterium w punktach: 32
Kolejnym kryterium branym pod uwagę jest to czy oboje rodzice/opiekunowie pracują lub studiują w trybie dziennym. Dotyczy to również samotnie wychowujących rodziców, którzy pracują lub studiują. Wartość kryterium w punktach: 16
Brane pod uwagę jest również to, czy dziecko zostało poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym określonym w rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych. Druga możliwość do uzyskania punktów w tym kryterium jest jeśli lekarskie badanie kwalifikacyjne daje podstawy do długotrwałego odroczenia obowiązkowego szczepienia ochronnego. Wartość kryterium – 8 punktów.
Dodatkowe punkty w rekrutacji są przyznawane, jeśli rodzeństwo dziecka będzie kontynuowało wychowanie przedszkolne w danej placówce (4 pkt.), oraz jeśli rodzeństwo również kandyduje do przedszkola pierwszego wyboru (2 pkt.). Dzieci, które w poprzedniej rekrutacji starały się o miejsce w przedszkolu, ale go nie otrzymały, mają dodatkowy jeden punkt.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.