Reklama

Reklama

Zdrowie na Dzień Kobiet. W Zgierzu rusza program szczepień przeciwko HPV

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Zdrowie na Dzień Kobiet. W Zgierzu rusza program szczepień przeciwko HPV - Zdjęcie główne

8 marca ruszył program szczepień przeciwko wirusowi HPV | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Z okazji Dnia Kobiet w Zgierzu rusza program bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV dla dziewcząt w wieku 13 i 14 lat.

Reklama

8 marca ruszył projekt wprowadzający bezpłatne szczepienia dla dziewczynek w wieku 13 i 14 lat przeciw wirusowi HPV oraz akcja promocyjna mająca na celu zwiększenie świadomości na temat profilaktyki raka szyjki macicy i skutków wywołanych przez wirus brodawczaka ludzkiego. W sumie dla dziewcząt przygotowano 650 szczepionek, które mają być wykonane w ciągu trzech lat, w tym roku otrzyma je 250 nastolatek obchodzących 13. i 14. urodziny.  Jak zapisać się na szczepienie? Osoby chętne muszą zadzwonić pod numer 42 714 32 25, gdzie otrzymają niezbędne informacje od pracowników Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Polityki Senioralnej Urzędu Miasta Zgierza.

Program zdrowotny dla zgierzanek. Gdzie można się badać?

Zgierzanki mogą korzystać także z możliwości badań profilaktycznych. W Miejskim Zespole Przychodni Rejonowych przy ulicy Łęczyckiej 24a wykonają bezpłatnie cytologię, USG ginekologiczne oraz USG piersi. W MZPR otwarto również Poradnię Chorób Piersi, w której pacjentki mogą poddać się profilaktycznym badaniom. Oprócz tego wykonywane są tam też biopsje piersi, tarczycy, węzłów chłonnych i tkanek miękkich. Więcej informacji pacjentki i pacjenci uzyskają pod numerem telefonu 42 716 41 61 lub w przychodni przy ul. Łęczyckiej 24a.

Wirus HPV – dlaczego warto się zaszczepić? 

Choć wirusy brodawczaka ludzkiego są powszechne i u wielu nie powodują zdrowotnych problemów, u niektórych mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia lub życia – mogą wywoływać między innymi nowotwory narządów intymnych a także nowotwory gardła czy krtani.  Do zakażenia wirusem HPV dochodzi podczas kontaktów płciowych. Najskuteczniejszą metodą zapobiegającą zakażeniom są właśnie szczepienia ochronne. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy