Reklama

Reklama

Zgierz. Top 5 atrakcji. Gdzie warto się wybrać? Co zwiedzić?

Opublikowano: sob, 23 paź 2021 11:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Położone nad Bzurą miasto województwa łódzkiego leży w bezpośrednim sąsiedztwie Łodzi. Choć to właśnie stolica województwa jest niewątpliwym centrum atrakcji turystycznych regionu, będąc w Zgierzu warto zwiedzić kilka miejsc. Co zobaczyć w Zgierzu? Gdzie znajdują się największe atrakcje miasta? Podpowiadamy.

Reklama

Atrakcje turystyczne Zgierza. Jakie miejsca zwiedzić? 

Długa historia Zgierza sprawia, że jest to jedno z najstarszych miast w regionie łódzkim. Prawa miejskie miejscowość uzyskała jeszcze przed 1288 rokiem. Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w starostwie łęczyckim w powiecie łęczyckim województwa łęczyckiego w końcu XVI wieku. 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 31 grudnia 2019 r. miasto zamieszkiwało 56 190 osób. 

Choć Zgierz nie jest miastem słynącym z turystyki, odwiedzając je warto zwiedzić kilka tutejszych atrakcji. Jedną z nich jest z pewnością pomnik jeża, stojący przed ratuszem na zgierskim Starym Rynku. Sympatyczna figura jest jednym z symboli promocji miasta i nawiązuje do bajki pt. „Przygody jeża spod miasta Zgierza" autorstwa polskiej poetki Wandy Chotomskiej. Ratusz w Zgierzu powstał w latach 1824-1827. Co ciekawe, jego budowniczym był zgierzanin Jan Lebelt, ten sam, który wzniósł Ratusz w Łodzi. 

Obowiązkowym punktem programu zwiedzania miejscowości jest Park Miejski im. Tadeusza Kościuszki, który jest jednym z najstarszych tego typu obiektów w regionie łódzkim. Od lat 20. XX wieku w parku znajduje się urokliwy staw z wysepką. 

Pełne zestawienie atrakcji Zgierza znajdziecie w naszej galerii!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy