Pacjenci i odwiedzający szpital często muszą liczyć się z tym, że kilka godzin spędzą w szpitalu. Inni tylko odbierają lub podwożą swoich bliskich i parkują kilka minut. Bez względu na to, jak długo chcą zostawić samochód pod szpitalem w Zgierzu, muszą zapłacić za parking.
Parkomaty pod szpitalem w Zgierzu
Mieszkańcy nie są zadowoleni z tego rozwiązania, a niektórzy uważają, że informacje nie są ustawione w widocznych miejscach. Rozpoczęli dyskusję na facebookowej grupie „Zgierskie sprawy”. Część z nich postawienie parkomatów uważa za skandaliczne.
Opłaty na terenie szpitala i przy szpitalu są od wielu lat, tylko że teraz postawili parkomaty. Według mnie to jest skandal, żeby szpital przekształcił się w firmę biznesową. Przecież służba zdrowia istnieje z naszych podatków, to jeszcze mało.
- napisał pan Jan.
Opłaty przed Zgierskim szpitalem nie są jednak nowością. Wcześniej pobieraniem opłat zajmował się pracownik, teraz tę funkcję przejęły automaty.
Ten parkomat to urządzenie bez sensu. Była pobierana opłata i było ok.
- skomentowała pani Teresa.
Niektórzy jednak podkreślają, że wcześniejsze rozwiązanie sprawiało, że nie wszyscy płacili za postój, ponieważ parking nie był pod stałym nadzorem.
Parking przed portiernią nie był cały czas nadzorowany przez ochronę także niektórzy, mając blankiet do opłaty za wycieraczka auta tak czy tak odjeżdżali bez uiszczenia opłaty za parking.
- napisała pani Monika.
Mandaty za brak biletu z parkomatu
Mieszkańcy zwracają uwagę, że niekiedy przyjeżdżają do szpitala w stresie z chorym członkiem rodziny i nie zauważyli parkomatu.
Byliśmy na doraźnej z córką dosłownie 5 min, nie zwróciliśmy uwagi, że jest parkomat i przychodzimy i mandat 95 złotych.
- napisała pani Beata.
Wielu oburza się, że od ludzi chorych pobierana jest dodatkowa opłata pod instytucją publiczną. Jest to jednak rozwiązanie powszechne przy innych szpitalach w Polsce, również w pobliskiej Łodzi.
Przykładowo przy Instytucie Matki Polki jest kilka płatnych parkingów. Ten pod szpitalem działa na zasadzie szlabanów i pobieraniu biletu. Pierwsze 20 minut postoju jest darmowe, jednak stawki za każdą godzinę wynoszą więcej niż w Zgierzu – 6 złotych.
Parking pod zgierskim szpitalem
Zarówno za bramą szpitala jak i przed wjazdem znajduje się płatny parking. Jest oznaczony tablicami informacyjnymi i cennikiem. Łącznie ustawione są trzy maszyny, a za pierwszą i drugą godzinę parkujący muszą zapłacić po 4 złote. Kolejne godziny to koszt 2 złote, jednak dobrze od razu założyć ile czasu spędzi się na parkingu, ponieważ za cały dzień zapłacimy 30 złotych.Łącznie znajduje się tam 150 miejsc, w tym pojedyncze miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Wjazd na parking jest oznaczony tablicami z informacją o konieczności uiszczenia opłaty. Znaki pojawiają się również na słupkach na parkingu, a parkomat jest dobrze oznaczony. Jedyne wątpliwości mogą mieć osoby parkujące tuż pod szpitalem, gdzie znajduje się tylko jedna tablica i stając za parkomatem, można ją przeoczyć.
Problem mogą mieć osoby starsze, które rzadko jeżdżą do innych miast, gdzie parkomaty są powszechne.
Napisane, żeby zapłacić, ale nie wiem jak. Śpieszę się na wizytę i chyba potrzebuję pomocy.
- mówił jeden z pacjentów pod Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Zgierzu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.