Reklama

Reklama

Tramwaj ze Zgierza do Łodzi po nowemu. Sprawdź nową trasę szóstki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tramwaj ze Zgierza do Łodzi po nowemu. Sprawdź nową trasę szóstki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Komunikacja Zgierz Zmienioną trasą jeżdżą tramwaje linii nr 6 ze Zgierza do Łodzi. Z placu Kilińskiego do „Stajni Jednorożców” (czyli przystanku Piotrkowska/Centrum) pojazdy kursują bez zmian. Dalej jednak zamiast kierować się w stronę placu Nieodległości, jadą w stronę Widzewa prosto aleją Piłsudskiego.

Reklama

Remont w Łodzi zmienił trasę tramwaju do Zgierza

To ważna informacja dla tych, którzy korzystali dotąd z połączenia, by dostać się w południowe rejony Łodzi. Teraz wymaga to przesiadki pod „Centralem”. Na szczęście godziny i częstotliwość kursowania na tym nie ucierpiały; nadal w dni robocze przez większą część dnia „szóstka” odjeżdża z przystanków co kwadrans.  Zmiana trasy jest związana z zamknięciem i wyburzaniem starej konstrukcji wiaduktu tramwajowego na ul. Przybyszewskiego w Łodzi. 

Tramwaj do Zgierza, bilet łódzki

Warto też przypomnieć – szczególnie tym sporadycznie korzystającym z transportu zbiorowego – że na całej trasie tramwajowej „szóstki” obowiązują łódzkie bilety czasowe, z czego najpopularniejszy 40-minutowy, nie zawsze wystarcza na dojechanie pod „Central”. W części kursów w godzinach szczytu tramwaj pokonuje odcinek z placu Kilińskiego do centrum Łodzi w czasie przekraczającym o kilka minut ważność biletu. Dobrze więc przed podróżą sprawdzić dokładnie rozkład jazdy, by nie narazić się na spięcie z kontrolerami.

Z dobrych wiadomości jest natomiast ta, że początkowo wyłącznie wysokopodłogowe „Konstale” obsługujące zgierską linię, w niektórych godzinach zastąpiły także leciwe ale w części niskopodłogowe tramwaje. Dzięki temu połączenie stało się bardziej przyjazne osobom mającym trudności w poruszaniu się. Kursy takie są dodatkowo oznaczone w rozkładach jazdy, co z pewnością ułatwi podróżowanie seniorom i niepełnosprawnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy