reklama

Light Move Festival w pigułce. TOP 5 atrakcji, których nie możesz przegapić [galeria]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Light Move Festival w pigułce. TOP 5 atrakcji, których nie możesz przegapić [galeria] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinachMieszkańcy Łodzi i goście z całej polski szykują się na najbarwniejszy weekend w roku. Program Light Move Festival po brzegi wypełniony jest atrakcjami zlokalizowanymi na terenie Śródmieścia. Wybieramy obowiązkowe pozycje, które musicie zobaczyć podczas tegorocznej edycji festiwalu światła.
reklama

Nie przegap - obowiązkowe punkty programu Light Move Festival 2022 

Jak w gąszczu atrakcji nie przegapić tych najbardziej wyjątkowych? Postaramy się ułatwić Wam to zadanie. Nasz subiektywny wybór uzupełniliśmy opisami, którymi postaramy się przekonać Was do odwiedzenia właśnie tych festiwalowych miejsc. Poza atrakcjami przypominamy o zmianach w organizacji ruchu i kursowaniu MPK Łódź. Praktyczne informacje związane z komunikacją w weekend 23-25 września odnajdziecie poniżej. 

1. Cerkiew Aleksandra Newskiego – ul. Kilińskiego 56

Obiekt położony w sąsiedztwie parku im. Stanisława Moniuszki i stacji kolejowej Łódź Fabryczna robi wrażenie nawet za dnia. Ściany cerkwi zaprojektowanej przez słynnego łódzkiego architekta Hilarego Majewskiego pokryje bujna roślinność. Autorami projektu niezwykłego mappingu pt. „Breath” są  Camille Gross i Leslie Epsztejn. 

reklama

2. Ul. Piotrkowska 

Każda z dotychczasowych edycji festiwalu światła za cel stawiała sobie podkreślenie walorów łódzkiej architektury. W tym roku organizatorzy zaznaczają, że imponujące budynki nie stanowią jedynie tła dla mappingów – są równorzędnym bohaterem świetlnych pokazów. Kamienice przy ul. Piotrkowskiej zostaną ozdobione w taki sposób, by ujawnić urodę wszystkich ich detali. Szykujcie się na prawdziwą ucztę dla oczu i unieście wzrok do góry. Między numerami 116 a 142 nad głowami przechodniów zamajaczą gigantyczne świetlne dmuchawce. Przy numerach 147 i 149 zatrzymajcie się by zobaczyć najsłynniejsze secesyjne budynki świata. Elewację budynku przy Piotrkowskiej 76 pokryje mapping klawiatury fortepianu. 

reklama

3. Łódzkie parki

To kolejny żelazny element programu każdej edycji. Również w tym roku organizatorzy wykorzystają parkowy potencjał Łodzi. W parku Sienkiewicza doświadczycie świetlno-muzycznego widowiska pt. „A light among many” autorstwa duetu Sebastian Gottheit & Julian Hayes. W parku znajdą się także instalacje przygotowane przez studentów i profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Warszawie oraz niezależnych artystów, którzy zgłosili swoje projekty w ramach otwartego naboru. Park Moniuszki oczaruje Was swoimi kolorami! 

4. Balerina – EC1 Łódź 

Urocze świetliste postaci zdobędą i Wasze serca. Świetlna instalacja „Balerina” to projekt stworzony przez włoskiego artystę Angelo Bonello. 65-metrową kompozycję zobaczycie w przestrzeniach EC1. 

reklama

5. Koncerty 

To najbardziej muzyczna edycja festiwalu światła od początku jego istnienia. Organizatorzy postawili na pokazy hybrydowe, w których muzyka pełni równie istotną rolę. W weekend 23-25 września odbędą się liczne koncerty. Pierwszego dnia festiwalu na placu Dąbrowskiego wystąpią zespoły The Bullseyes i Heima.  W sobotę w tym samym miejscu usłyszymy REBEL BABEL pod batutą Łukasza L.U.C Rostkowskiego z  gościnnym udziałem Ani Karwan, KIWI, Magdy Kumorek i Piotra Roguckiego. W niedzielę w świetlnej oprawie wystąpią tam soliści Teatru Wielkiego w Łodzi.

Interesująco zapowiadają się także „Szpaderski Days”, upamiętniające niezwykłą postać łódzkiego producenta instrumentów perkusyjnych – Zygmunta Szpaderskiego. Z okien kamienicy pod Gutenbergiem zagrany zostanie przebój „Do zakochania jeden krok” w wykonaniu Andrzeja Dąbrowskiego i Andrzeja Frajndta.

reklama

Jak dojechać na Light Move Festival? Skorzystaj z MPK Łódź

Organizatorzy przekazali, że w weekend 23-35 września uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać ze specjalnej linii autobusowej. Zwiększy się również częstotliwość kursowania MPK Łódź. 

Na Festiwal Światła najlepiej wybrać się komunikacją miejską. Dla zapewnia bezpieczeństwa, teren festiwalu zostanie wyłączony z ruchu. W każdy festiwalowy dzień (piątek, sobota i niedziela) w godz. 17 – 1 zamknięty dla ruchu będzie obszar centrum miasta, pomiędzy Piłsudskiego, Kościuszki, Jaracza i Rewolucji 1905 r. oraz ul. Uniwersyteckiej. Najbliżej festiwalowych atrakcji dostępny będzie dla samochodów podziemnych parking dworca Łódź Fabryczna. Dojazd do niego możliwy będzie bez zmian z al. Rodziny Scheiblerów od Narutowicza i Tuwima oraz z al. Rodziny Grohmanów. 

Komunikacja miejska, zostanie wzmocniona, a jej kursowanie wydłużone do godzin nocnych, aby zapewnić łatwy dojazd i powroty do domu. 

Linie 2A, 3B, 4, 10A, 10B, 11, 12, 18, 57, 80C, 83, Z1 i Z13 kursować będą do godz. 0:30. Ostatnie odjazdy o tej godzinie z centrum miasta.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama