Reklama

Reklama

Najważniejsze projekty w Zgierzu i okolicy w 2022 roku. Na co długo czekali mieszkańcy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Anna Kluczyńska

Najważniejsze projekty w Zgierzu i okolicy w 2022 roku. Na co długo czekali mieszkańcy? - Zdjęcie główne

foto Anna Kluczyńska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach To był rok pełen pracy i dążenia do realizacji określonych celów – także w przestrzeni miejskiej. Jakie projekty udało się ukończyć w Zgierzu i regionie w 2022 roku? Przypominamy najważniejsze i najbardziej wyczekiwane realizacje.

Reklama

Co udało się w Zgierzu w 2022?

 
Z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy było otwarcie dla pacjentów zgierskiego hospicjum, które udało się doprowadzić do końca po blisko 30 latach. Zgierska placówka mieści się przy ulicy Parzęczewskiej. Chorzy otrzymują tu całodobową, specjalistyczną opiekę wykwalifikowanego personelu. Osoby przyjęte będą mogły także korzystać z pomieszczeń i sprzętów przeznaczonych do rehabilitacji. Ważnym wydarzeniem w ostatnich tygodniach roku był zorganizowany tam kiermasz świąteczny, podczas którego można było wesprzeć nowe hospicjum – pieniądze z zakupu fantów przekazanych przez darczyńców zostały przekazane na kupno niezbędnych pacjentom artykułów. 

Remont przeszedł w tym roku także Park Miejski. W jednej z ulubionych przestrzeni zgierzan pojawiły się między innymi nowe alejki i ścieżki rowerowe. Mieszkańcy mają też do dyspozycji miejsce do grillowania, altanę i ławeczkę, strefę zabaw dla dzieci, skatepark i street workout park. Pojawiło się też więcej zieleni i kwiatów, zamontowano też nowe oświetlenie. Aż chce się spacerować – niezależnie od pory roku! 

Choć tej inwestycji nie uznamy jeszcze za zakończoną, mieszkańcy aglomeracji łódzkiej z niecierpliwością czekają na oddanie do użytku drogi ekspresowej S14, której postępy w budowie na bieżąco śledzimy. Według informacji przekazanych przez rzecznika GDDKiA, prace mają zostać zakończone w kwietniu przyszłego roku. 

W ostatnim czasie żywą dyskusję wśród mieszkańców wzbudziło… uruchomienie sygnalizacji świetlnej na ulicy Konstantynowskiej. Kontrowersje owe przejście budziło już od dłuższego czasu – choć zostało wyznaczone w 2021 roku, podłączyć udało się je dopiero teraz. Ponadto część mieszkańców zdaje się wątpić, czy naprawdę jest ono w tym miejscu potrzebne. „Kuny i lisy będą mogły czuć się bezpiecznie”, ironizowali komentujący nawiązując do lokalizacji dotykowej sygnalizacji świetlnej. 
A Wy, który z projektów realizowanych w 2022 roku uznalibyście za najważniejszy? 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy