Reklama

Reklama

Park Miejski czy Malinka? Które miejsca w mieście zgierzanie cenią najbardziej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: JCH/AR

Park Miejski czy Malinka? Które miejsca w mieście zgierzanie cenią najbardziej? - Zdjęcie główne

Ulubione miejsca zgierzan? Znamy odpowiedzi | foto JCH/AR

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Jakie są ulubione miejsca zgierzan, w których najchętniej spędzają wolny czas? Wielu osobom na myśl w pierwszej kolejności może przyjść teren rekreacyjny na Malince czy jedna z ławeczek w odrestaurowanym w ostatnim czasie miejskim parku. Gdzie jeszcze chętnie udają się mieszkańcy? Zapytaliśmy o to naszych Czytelników.

Reklama

Ulubione miejsca mieszkańców Zgierza. Czytelnicy TuZgierz.pl komentują 

Z odpowiedzi Czytelników zamieszczanych pod pytaniami pojawiającymi się na naszym facebookowym profilu możemy się dużo dowiedzieć – za co najbardziej kochają Zgierz, co ich zdaniem powinno się w nim zmienić, czego brakuje. Jakiś czas temu zapytaliśmy z kolei o ulubione miejsca zgierzan. Gdzie najchętniej spędzają czas? Które części miasta ich zdaniem są najładniejsze? Znamy odpowiedź! 

Wśród komentarzy najczęściej pojawiał się teren rekreacyjny na Malince. Pozostający w letnio-wakacyjnym nastroju zgierzanie często wymieniali właśnie to miejsce. 

„Malinka , Malinowy gród, park miejski to super miejsce do wypoczynku dla każdego w dowolnym wieku od 0 do 200 lat i więcej” – pisze pani Bożena. 

„Zgierz zrobił się całkiem fajny. Park, Malinka to te najbardziej wymieniane. Ja lubię uliczki tego starego Zgierza, jego dzielnice, szkoda, że kamienice są zaniedbane, rekompensuje to wspomnień czar” – dodaje pani Sławka. 

Zgierzanie lubią zaglądać także do Parku Miejskiego. Zielone tereny zachęcają mieszkańców do wypoczynku.

„Park, dokładniej molo, albo i miejsce do czytania książek” – komentuje pan Przemysław. 

„Staw w parku miejskim i molo w na nim, pętla tramwajowa na Placu Kilińskiego” – dodaje pani Sara. 

„Plac do street workout” – pisze pan Tomasz. 

Wśród lubianych, wymienianych przez zgierzan miejsc znalazły się także stadion Orlik, hala sportowa, słynna łaźnia miejska czy Stary Młyn. Niektórzy z komentujących podeszli do pytania z ironią. „Składowisko odpadów na Borucie”, brzmiała jedna z opinii.  

„Moje to plac Kilińskiego, samo centrum, zawsze zadbany i pięknie ukwiecony. To również moje miejsce pracy, więc tym bardziej” – pisze pan Przemek. 

„Szarlotka - cukiernia i lodziarnia. A najlepiej czuję się w domu. Zapach skoszonej trawy, wieczorami koncerty świerszczy i rechot żab” – dodaje pani Barbara. 

Duża część zgierzan najbardziej ceni jednak właśnie domowe zacisze. Wśród ulubionych miejsc w Zgierzu wymieniają swój dom, ogród czy działkę – to właśnie tam wypoczywają najchętniej. 

Zgadzacie się z wymienionymi wyżej opiniami? A może macie inne ulubione miejscówki w mieście?   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy