Reklama

Reklama

Przedświąteczny tydzień w Zgierzu. Co będzie działo się w najbliższych dniach?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Zgierza

Przedświąteczny tydzień w Zgierzu. Co będzie działo się w najbliższych dniach? - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Odliczamy dni do świąt! Wielu z nas z niecierpliwością czeka na spotkania z bliskimi, wspólne kolacje wigilijne, przepyszne potrawy, kolędy i obdarowywanie się prezentami. Zanim jednak to nastąpi, w Zgierzu czeka nas jeszcze kilka przedświątecznych wydarzeń oraz okazji do spędzenia czasu w ciekawy sposób. Postanowiliśmy krótko je dla Was podsumować.

Reklama

Wydarzenia przed świętami w Zgierzu (20-24 grudnia) 

Co powiedzie na popołudnie w otoczeniu sztuki? Na odwiedzających czeka kilka interesujących wystaw. W Muzeum Miasta Zgierza wciąż można obejrzeć współtworzoną przez mieszkańców ekspozycję „Design PRL-u”. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć zbiorów eksponatów sprzed kilkudziesięciu lat znalezionych w mieszkaniach i na strychach zgierzan, koniecznie tam zajrzyjcie. Miłośnicy fotografii zainteresować się mogą z kolei wystawami fotograficznymi: „Nie umniejszając”, autorstwa Pawła Maciaka, który przedstawia nam swoją wizję fotografii analogowej oraz „Daleko, Dalej, Blisko. Krajobrazy w obiektywie Łukasza Frankowskiego”, w której autor zabiera nas w dalsze i bliższe podróże. Pierwszą z nich oglądać można w Starym Młynie, drugą – w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy. W Zgierskiej Galerii Sztuki w Starym Młynie zobaczyć można także wystawę szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów lokalnych szkół podstawowych. 

20 grudnia o godzinie 17:00 w świąteczny nastrój wprowadzi nas także koncert galowy „Na świąteczną nutę” podczas którego wysłuchamy laureatek oraz laureatów 9. edycji Wokalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek .  O 18:30 przy ul. Łęczyckiej 2 odbędzie się świąteczne spotkanie połączone z kolędowaniem zgierskiego Chóru Mieszanego Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia". Nie zabraknie też seansów filmowych w Starym Młynie: tuż przed wigilią, 23 grudnia, o godzinie 17:00 obejrzeć będzie można „Menu”, o 19:00 rozpocznie się projekcja filmu „Święta inaczej”.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy