Reklama

Reklama

Uroczystość Bożego Ciała w Zgierzu. Którędy przejdą procesje?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwlane/Archidiecezja Łódzka

Uroczystość Bożego Ciała w Zgierzu. Którędy przejdą procesje?  - Zdjęcie główne

Boże Ciało 2022 w Zgierzu. Którymi ulicami przejdą procesje? | foto archiwlane/Archidiecezja Łódzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach W czwartek 16 czerwca wierni obchodzić będą święto Bożego Ciała. Z tej okazji uroczyste procesje przejdą także zgierskimi ulicami.

Reklama

Boże Ciało 2022 w Zgierzu

Obchodzona w czerwcowy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z najważniejszych świąt dla katolików. Wypada po uroczystości Trójcy Świętej, 60 dni po Wielkanocy. Tego dnia wierni po mszy udają się na procesję ulicami miasta, podczas której zatrzymują się przy czterech ołtarzach odwołujących się do ewangelii. W najbliższy czwartek przejdą także ulicami Zgierza.    

Parafia farna pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej Męczennicy

Tego dnia Msze Święte odbędą się w godzinach 7:00,9:00,10:00,13:00 i 18:00. Po mszy o godzinie 10:00 wyruszy uroczysta procesja - z kościoła do Domu Parafialnego, a następnie ul. Aleksandrowską, ul. Gołębią, ul. Piotra Skargi i ul. Łęczycką do kościoła. 

Parafia pw. Matki Bożej Dobrej Rady

Uroczysta Msza Święta odbędzie się o godzinie 10.00, a po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.  

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej 

W  Boże Ciało msze święte odbędą się o godz. 7:30; 9:00; 10:30 i 18:00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 12:00. Procesja Eucharystyczna wyruszy na zakończenie Mszy Świętej o 10:30 tą samą trasą co w latach przed pandemią – pomiędzy blokami stojącymi naprzeciw kościoła do Golgoty przy ul. Staffa i z powrotem.

Parafia pw. Św. Jana Pawła II  

16 czerwca msze odprawiane w porządku niedzielnym. W tym roku procesja przejdzie ulicą Lipową, Osiedlową, Prostą i Sosnową. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy