Reklama

Reklama

Zgierz pełen radości i kolorów. Za nami Święto Latawca. Zobacz zdjęcia z wydarzenia! [wielka galeria]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Jesień w pełni, mieszkańcy wciąż jednak chętnie korzystają z okazji do spędzania czasu na powietrzu. Na jednym ze zgierskich osiedli odbyły się zawody latawcowe. Było wesoło i kolorowo – koniecznie obejrzyjcie fotorelację w galerii!

Reklama

Dzień latawca w Zgierzu. Atrakcje dla całej rodziny

Jesienna pogoda nie pokrzyżowała planów zgierzanom, którzy w sobotnie popołudnie pojawili się na terenach w okolicach osiedla na ulicy Parzęczewskiej, by wziąć udział w konkursie z okazji Święta Latawca.  W zawodach mogli brać udział uczestnicy do 18 lat. Konkurencje odbywały się w trzech grupach wiekowych – do 9 lat, w przedziale 10-12 lat oraz od 13-18 lat. Młodzi zgierzanie wykonywali latawce samodzielnie, a także z pomocą rodziców, dziadków czy starszych kolegów. Prace skrupulatnie  oceniała komisja konkursowa – pod uwagę brane były między innymi staranność wykonania, zdobienia oraz ogólna estetyka. 

- Super zabawa dla dzieciaków, bo mamy dzisiaj nie tylko latawce, ale też inne, fajne przygotowane zajęcia. Jak widać bardzo zaangażowały się nie tylko dzieci, bo i rodzice też mają frajdę – mówiła pani Anna. 

Jury oceniało kilkadziesiąt przeróżnych prac – mniejszych, większych, z motywami bajkowymi czy zdobione imionami autorów. 

- Latawiec przygotowywała Jagoda, trochę na ostatnią chwilę, ale jak widać się udało – mówi mama jednej z uczestniczek konkursu. 

W czasie, gdy jurorzy oceniali prace konkursowe nie było mowy o nudzie. Animatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji, między innymi malowanie twarzy czy zawody w przeciąganiu liny. 

Jak poradzili sobie uczestnicy? Najwięcej nagród i wyróżnień przyznano w pierwszej, najmłodszej grupie wiekowej. 1. miejsce zajęła Zuzanna Rutkowska, 2. przypadło Nikoli Pawlak, 3. z kolei, Roksanie Balcerskiej i Małgorzacie Farys. Wyróżniono także prace, Jagody Stefańczyk, Martyny Jaworskiej, Leny Górnik, Oskara Adamskiego, Wiktora Rutkowskiego, Mai Marczyńskiej, Nadii Zych, Mai, Wesołowskiej, Antoniny Pabiańczyk, Igora Marczyńskiego oraz Agaty i Julii Woźniak. 

W drugiej kategorii wiekowej przyznano jedną, pierwszą nagrodę – otrzymała ją Gabriela Pawlak. W grupie najstarszych uczestników 1. miejsce zajęła Natalia Kopacz, 2. Piotr Miklaszewski, na 3. miejscu uplasowała się Maria Stępniak. 

Zajrzyjcie do galerii, w której zamieściliśmy zdjęcia z tego kolorowego wydarzenia.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy