25-lecie Fundacji Gajusz z Łodzi
"Dziękuję, że jesteście", "Wasza postawa jest godna podziwu", "Jesteście wielcy" - to tylko niektóre z opinii o Fundacji Gajusz. Organizacja od 25 lat niesie pomoc dzieciom, które jej najbardziej potrzebują.Fundacja powstała na pediatrycznym oddziale onkologicznym zimą 1997 roku. Siedmiomiesięczny Gajusz walczył wówczas o życie. Jego przerażona mama zawarła pakt z Bogiem, że założy fundację, jeśli jej dziecko przeżyje.
- Nie byłam szczególnie wierząca, ale jak trwoga to do Boga - wspomina Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz.
Gdy po tygodniu, dwóch przyszły wyniki kolejnych badań Gajusza, okazało się, że są prawidłowe.
"Pomyślałam więc, że może jednak przesadziłam z tą obietnicą. Bo ja pojęcia nie miałam o żadnych fundacjach. Byłam po filmoznawstwie i zdążyłam przepracować pół roku w wymarzonym miejscu: w kinie Charlie. Już chciałam wytłumaczyć panu Bogu, że się nie znam. I gdy pomyślałam, że przecież nie dam rady założyć fundacji, to wyniki znów się pogorszyły. Nie miałam wyjścia. Jak tylko poczułam się zdeterminowana do działania, to poziom granulocytów ponownie wrócił do normy. Prawie od razu złożyłam papiery" - powiedziała Tisa Żawrocka-Kwiatkowska w wywiadzie dla ngo.pl w styczniu tego roku.
Fundację zarejestrowano dokładnie 20 lutego 1998 roku.
Przed 25 lat pomogła ona blisko 6 tys. dzieci. Organizację wsparło prawie 1600 wolontariuszy, tysiące darczyńców.
Gajusz prowadzi trzy hospicja dziecięce, Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie Cukinia, Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli, program wsparcia dla dzieci chorych onkologicznie i ich rodzeństw, prograk OKNO - wsparcie dla dzieci, które pokonały nowotwór, a także kampanię Leczymy Dzieci Rodziną.
Fundacja dba o dzieci i rodziny bardzo doświadczone przez los, wspiera w leczeniu i radzeniu sobie z traumatycznymi doświadczeniami.
W tej chwili zatrudnia ponad 160 osób.
Jak wesprzeć organizację? Przekazując na przykład 1,5% podatku. KRS: 0000 109 866.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.