Reklama

Reklama

Hej kolęda! Uczniowie zgierskich i okolicznych szkół już w świątecznych nastrojach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMZ

Hej kolęda! Uczniowie zgierskich i okolicznych szkół już w świątecznych nastrojach - Zdjęcie główne

foto UMZ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Dzieci ze szkół w Zgierzu i okolicznych miejscowościach w przedświątecznym tygodniu brały udział w konkursach i koncertach kolęd i pastorałek. Zarówno młodzi artyści, jak i publiczność zgromadzona w salach z pewnością poczuła już ducha świąt. Podsumowujemy wydarzenia w Zgierzu i Strykowie.

Reklama

Świąteczny klimat w szkołach i przedszkolach w powiecie 


Okres przedświąteczny to tradycyjnie czas na podsumowanie konkursu kolęd i pastorałek – w zgierskim Centrum Kultury Dziecka odbyła się już jego 9. edycja. Jury miało twardy orzech do zgryzienia – młodzi wokaliści na scenie dali z siebie wszystko, ostatecznie nagrody przyznane zostały w kategoriach duety, zespoły, soliści oraz solistki, w różnych grupach wiekowych. Kto zwyciężył? 
W kategorii solistów pierwsze miejsca zdobyły Jagoda Sobieszek z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Głownie, Gabriela Marczak z Domu Kultury w Łęczycy oraz Maria Koch z Drum School w Łodzi . Wyróżnienie w kategorii duetów zdobyli Wiktor i Aleksander Matusiak. Najlepsze z grup tworzyły Patrycja Bratek, Helena Krysztofiak, Zuzanna Majchrzak, Zofia Zajfert, pierwsza nagroda przypadła także Scholi "Melodyjki.

 
Kolędowały także maluchy z Przedszkola Samorządowego w Strykowie. Kolędy i pastorałki nie są obce już najmłodszym, co udowodnił I I Konkurs Wokalno-Instrumentalny „Hej Kolęda” . Jury oceniło występy wokalne i instrumentalne. W kategorii solistów na podium znaleźli się Amelia Majchrzak, Klara Pakuła i i Hanna Lewandowska, natomiast najlepsze występy grupowe dały zespoły „Śnieżynki”, „Mali kolędnicy” i „Małe Rokiczanki”. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy