reklama

Jak rodzić po ludzku, to tylko tam. Pacjentki z łódzkiego wybrały faworyta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Sejmik Województwa Łódzkiego

Jak rodzić po ludzku, to tylko tam. Pacjentki z łódzkiego wybrały faworyta - Zdjęcie główne

Porodówka sieradzkiego szpitala zajęła pierwsze miejsce w województwie łódzkim w Rankingu „Gdzie Rodzić po Ludzku” za II kwartał 2025 roku | foto Sejmik Województwa Łódzkiego

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ŁódzkieW Rankingu „Gdzie Rodzić po Ludzku” za II kwartał 2025 roku, najlepszym szpitalem położniczym w województwie łódzkim został Szpital Wojewódzki w Sieradzu. Dobre oceny zebrały też porodówki w Łodzi i Opocznie. Mimo to cały region uplasował się dopiero na 12. miejscu w Polsce. To jeden ze słabszych wyników w kraju.
reklama

Sieradz na pierwszym miejscu w regionie

Porodówka sieradzkiego szpitala nie po raz pierwszy została oceniona najwyżej przez pacjentki.

- Po raz kolejny nasz oddział zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku. Jest nam niezmiernie przyjemnie, że pacjentki tak dobrze nas oceniają. Cały zespół pracuje na to bardzo sumiennie. Położne bardzo regularnie szkolą się z nowych technik porodowych. Wprowadzamy także najnowsze metody pomocy dla pacjentek na sali porodowej

- podkreśla Beata Zwolińska, kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego w Sieradzu, w komunikacie łódzkiego sejmiku wojewódzkiego.

Kobiety chwalą serdeczny personel, świetną opiekę laktacyjną i dobrze wyposażone sale. Można rodzić z osobą towarzyszącą, a dostępne są także tzw. sale rodzinne. Do Sieradza przyjeżdżają pacjentki nie tylko z regionu, ale i z Wielkopolski, Kalisza czy Wielunia.

reklama

Szpital regularnie organizuje dni otwarte porodówki. Przyszłe mamy mogą wtedy poznać zasady przyjęcia do szpitala, porodu, karmienia piersią i opieki okołoporodowej.

Łódzkie w ogonie zestawienia

Mimo wyróżnień dla pojedynczych placówek, średnia dla całego województwa łódzkiego w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku wyniosła tylko 73,33 pkt. To dopiero 12. miejsce na 16 regionów. Gorzej wypadły tylko województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, opolskie i lubuskie.

Dla porównania:

  • Warmińsko-mazurskie - 78,32 pkt
  • Świętokrzyskie - 75,42 pkt
  • Mazowieckie - 75,87 pkt
W innych województwach, czołowe placówki notowały wyniki przekraczające 85 pkt, jak w Warszawie, Krakowie czy Starachowicach.

reklama

TOP 3 szpitale w regionie łódzkim

Wśród najlepiej ocenionych szpitali w województwie znalazły się:

  • Szpital Wojewódzki w Sieradzu - 82,78 pkt
  • CSK Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - 80,10 pkt
  • Szpital Powiatowy w Opocznie - 74,61 pkt
Dla porównania, najlepsze szpitale w Polsce:

  • SP ZOZ w Myszkowie (śląskie) - 85,74 pkt
  • Szpital św. Rodziny w Warszawie - 85,63 pkt
  • Szpital w Starachowicach - 85,24 pkt

Jak powstaje ranking?

Ranking Fundacji Rodzić po Ludzku tworzony jest na podstawie tysięcy opinii kobiet, które rodziły w konkretnych placówkach. Oceny obejmują m.in. opiekę medyczną, podejście personelu, poszanowanie praw pacjentki, warunki na oddziale i możliwość porodu z osobą towarzyszącą. Uwzględniane są także praktyki związane z porodem naturalnym, cięciem cesarskim i karmieniem piersią.

reklama

 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo