Reklama

Reklama

Już niedługo przybędzie trzeci słoń do łódzkiego zoo! Cierpliwie czekamy na Kyana

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie W łódzkim zoo już niedługo pojawi się kolejny słoń indyjski. Kyan, syn Alexandra, przyjedzie do nas z Węgier.

Reklama

Słoń Kyan już niedługo w zoo w Łodzi

Jak wiemy z oficjalnej informacji prasowej, Kyan już niebawem wzmocni stado słoni indyjskich w Orientarium. 

- Trzeci słoń indyjski przyjedzie do nas z zoo Veszprem na Węgrzech. Jest synem naszego Alexandra oraz słonicy Indry. Urodził się w Dieren Park Amersfoort, w 2012 roku. Obecnie Kyan przechodzi szereg badań koniecznych przed transportem, dlatego musimy na niego trochę poczekać. Spodziewamy się go w Łodzi na przełomie sierpnia i września – mówi Tomasz Jóźwik z Orientarium Zoo Łódź.

Alexander po raz pierwszy spotka się ze swoim synem. Kyan urodził się w Dieren Park Amesfoort już po wyjeździe swojego ojca do zoo w Munster.

Warto też wspomnieć o tym, że słoń Alexander, który był pierwszym lokatorem Orientarium, może pochwalić się sporą gromadką dzieci. 44-letni samiec ma ich w sumie 17. Znajdują się one w europejskich ogrodach zoologicznych. Jeden z nich, Kyan, niebawem zasili łódzkie stado i ponownie spotka się ze swoim tatą. 

Przypomnijmy, że Alexander przyjechał do łódzkiego zoo z Niemiec, z ogrodu zoologicznego w Munster. Zanim przybył do Łodzi, przebywał w kilku innych ogrodach, między innymi w Amersfoort, gdzie poznał Indrę – mamę Kyana.

Alexander jest spokojnym, ułożonym słoniem, a przy tym wyjątkowym. 

- Alex ma tylko jeden cios. Drugi stracił w latach 90., w ogrodzie zoologicznym w Munster, gdzie wówczas mieszkał. Cios został usunięty z powodów zdrowotnych - tłumaczy Tomasz Jóźwik.

Zoo urządza wybieg zewnętrzny dla słoni indyjskich

Oficjalny komunikat prasowy zawiera jeszcze więcej szczegółów. 

W czerwcu rozpoczęły się prace na wybiegu zewnętrznym dla słoni indyjskich. Pierwotny projekt zakładał hodowlę grup rodzinnych, jednak koordynator podjął decyzję, że Orientarium jest doskonałym miejscem dla grupy samców, których w europejskich ogrodach zoologicznych jest znacznie więcej niż samic. W związku z tym wybieg musi zostać dodatkowo zabezpieczony. 

– Samce bywają czasem agresywne, dlatego musimy zadbać o ich bezpieczeństwo. Urządzamy w tej chwili wybieg tak, by kolejne słonie, które do nas przyjadą, miały komfortową, odpowiednio przystosowaną przestrzeń – dodaje Tomasz Jóźwik.

Prace na wybiegu potrwają do końca sierpnia. W tej chwili słonie indyjskie, Alexander i Taru korzystają z mniejszego wybiegu zewnętrznego. Można je odwiedzać codziennie w godzinach otwarcia Orientarium Zoo Łódź - od 9:00 do 19:00.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy