Reklama

Reklama

Kierowcy znów mogą korzystać z węzła Emilia. Do dwóch miesiącach wraca do użytku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Kierowcy znów mogą korzystać z węzła Emilia. Do dwóch miesiącach wraca do użytku - Zdjęcie główne

Węzeł Emilia ponownie otwarty | foto GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Po dwóch miesiącach wyłączenia z ruchu węzła Emilia, odcinek został ponownie otwarty. Zamknięcie go było koniecznie między innymi do budowy ronda, które połączy drogę ekspresową S14, autostradę A2 oraz DK91.

Reklama

Bliżej końca budowy S14

Zamknięcie węzła Emilia umożliwiło prace na rondzie mającym pozwolić na połączenie A2 i drogi krajowej nr 91. Budowa drogi ekspresowej S14 ma z kolei ułatwić jazdę między innymi kierowcom z aglomeracji łódzkiej. 

Dotychczas kierowcy jadący DK91 od strony Łodzi musieli korzystać z sąsiedniego węzła Zgierz (A2/DW702). Z kolei jadący od strony Łęczycy mogli wjechać na autostradę A2 na węźle Wartkowice lub przez centrum Zgierza dojechać do węzła o tej samej nazwie. Zatem uruchomienie węzła Emilia znacznie poprawi komfort jazdy i zmniejszy ruch na ulicach Zgierza – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

Kierowcy zawracać na rondzie będą mogli dopiero po otwarciu S14. Jadący od strony Poznania i Warszawy mogą już jednak zjechać w stronę Łodzi lub Łęczycy, to samo przeciwnym kierunku. 

Powrót węzła Emilia do użytku to kolejny krok w stronę ukończenia prac łódzkiego „ringu”. Głównym celem budowy trasy S14, 40-kilometrowego odcinka zachodniej obwodnicy Łodzi. jest odciążenie miast tworzących aglomerację łódzką od ruchu tranzytowego, a tym samym, zredukowanie hałasu, spalin, zminimalizowanie korków i utrudnień w ruchu. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy