- Przesłuchania świadków obrony trwały przez prawie cały wtorek (4 lipca), z godzinną przerwą - relacjonuje Agnieszka Głąbska, przewodnicząca zarządu Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych. - Póki co sprawa nie posunęła się do przodu.
Z transparentami blokowali skrzyżowania
Do sądu swoich pracowników podał MOPS, a to z powodu akcji strajkowej, którą rozpoczęli 26 kwietnia ubiegłego roku. Pracownicy postanowili w ten sposób zawalczyć o podniesienie swoich pensji. Z transparentami wychodzili na łódzkie ulice i blokowali skrzyżowania.Kierownictwo placówki uznało, że akcja źle wpłynęła na życie podopiecznych ośrodka, utrudniając im m.in. dostęp do świadczeń pomocowych, w związku z czym jest nielegalna. Skierowano pozew do sądu.
- Do zakresu zadań pracowników socjalnych należy m.in. przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych, opiniowanie zapotrzebowania na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń - tłumaczy Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak, rzeczniczka MOPS-u. - Dalsze zaniechanie pracy przez strajkujących pracowników socjalnych stanowiło więc zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.