Minęło ponad 6 lat od 20 czerwca 2017 roku. To wtedy 19-letni Piotr Wieteska przyjechał z Łodzi do Płocka. Chłopak poznał przez aplikację randkową Dagmarę, młodą płocczankę. Przez kilka tygodni młodzi ludzie wymieniali wiadomości tekstowe, aż w końcu chłopak zdecydował się przyjechać do dziewczyny. Razem z grupą znajomych Dagmary młodzi ludzie ruszyli na schody przy amfiteatrze. Potem zaczął się ciąg zdarzeń, który doprowadził do śmierci 19-latka.
Na schodach miało dojść do szarpaniny między dwiema grupami. Piotr miał bronić Dagmary i ich koleżanek. Te zbiegły na dół i wezwały policję, Piotr został na górze. Kiedy po krótkim czasie wróciły na górę, Piotr nie wyglądał dobrze. Biegły określił, że prawdopodobnie otrzymał jeden lub kilka ciosów w twarz, przewrócił się i uderzył potylicą w twarde podłoże. Pokrywa czaszki była złamana na długości 7 cm, podstawa aż na 12 cm. Za wymierzenie ciosu odpowiedział Damian K. - sąd skazał go na 3 lata pozbawienia wolności za nieumyślne przyczynienie się do śmierci Piotra.
W osobnym postępowaniu prokuratura zajęła się tym, co działo się po tym, jak Piotr doznał urazu. Śledczy postawili zarzuty policjantom, którzy interweniowali tego wieczoru, a także ratownik medyczny i lekarka, która badała Piotra w szpitalu na Winiarach.
Jak poinformowało Radio dla Ciebie, przed Sądem Okręgowym w Płocku zapadły wyroki - sąd uznał lekarkę i policjantów za winnych. Lekarka odpowiadała za narażenie Piotra na utratę życia, zaś policjantom zarzucono niedopełnienie obowiązków służbowych i narażenie Piotra na utratę życia.
- Tym trzem osobom zostały wymierzone kary po roku pozbawienia wolności. Kary te zostały warunkowo zawieszone na okres trzech lat tytułem próby. Wobec tych osób orzeczono kary grzywny, a także nawiązki na rzecz oskarżycieli posiłkowych po 25 tys. zł - mówi rzeczniczka Sądu Okręgowego w Płocku Iwona Wiśniewska Bartoszewska z RDC.
Oskarżeni przez 5 lat nie mogą pracować w zawodzie.
Więcej o tej sprawie można przeczytać tutaj.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.