Reklama

Reklama

10 najczęstszych błędów popełnianych przy budowie domu. Lepiej uczyć się na cudzych pomyłkach [galeria]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Budowa własnego domu to jedno z największych wyzwań, zwłaszcza dla osób, które z architekturą i budownictwem nie mają na co dzień wiele wspólnego. Na co zwrócić szczególną uwagę? Czego się wystrzegać? Nasza lista pomoże Wam zwrócić uwagę na najistotniejsze kwestie.

Reklama

Budowa domu to skomplikowane przedsięwzięcie. Jakie są najczęściej popełniane błędy? 

Specyfika użytkowania, skomplikowanie konstrukcji czy uwarunkowania terenu to tylko niektóre czynniki, które mogą generować problemy w trakcie bodowy domu. Tak długie i wieloetapowe przedsięwzięcie obarczone jest błędami. Aby zminimalizować ryzyko ich popełnienia, warto skorzystać z doświadczeń tych, którzy pierwszą przygodę z budownictwem mają już za sobą. 

Jednym z kardynalnych błędów podczas inwestycji jest niewłaściwe zabezpieczenie domu przed wilgocią. Ponieważ fundamenty domu są elementem najbardziej narażonym na działanie wilgoci, trzeba zapewnić im ochronę w postaci hydroizolacji. 

Częstym, brzemiennym w skutkach grzechem popełnianym na budowie jest źle wykonany szalunek. To jeden z najważniejszych czynników w trakcie procesu wylewania betonu. 

Pamiętajmy by przy najważniejszych dla konstrukcji przyszłego domu etapach korzystać ze sprawdzonych ekip budowlanych. Takim przypadkiem jest montaż więźby dachowej, która będzie musiała wytrzymywać ogromne naprężenia. 

Kluczową kwestią jest odpowiedni dobór materiałów, w taki sposób aby zużywały się w przewidywalny sposób. Często w tańszych materiałach procesy starzenia zachodzą szybciej i w sposób mniej kontrolowany, co może generować dodatkowe koszty. 

Wejdźcie do naszej galerii, by dowiedzieć się o wszystkich najczęściej popełnianych na budowie błędach. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy