Reklama

Reklama

Nie żyje Jerzy Połomski. "Wraz z nim odeszła pewna epoka"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia/Autorstwa Kinga Szafruga - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36958873

Nie żyje Jerzy Połomski. "Wraz z nim odeszła pewna epoka" - Zdjęcie główne

Jerzy Połomski zmarł w wieku 89 lat | foto Wikipedia/Autorstwa Kinga Szafruga - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36958873

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat W poniedziałek wieczorem zmarł artysta Jerzy Połomski. Miał 89 lat. Przyczyną śmierci była ciężka infekcja.

Reklama

O śmierci piosenkarza poinformowała jego menadżerka, Violetta Lewandowska. Jerzy Połomski przebywał w szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie i właśnie tam zmarł.

Jerzy Połomski nie żyje. Żegnają go przyjaciele za sceny 

Wiadomość o śmierci artysty  potwierdziło w mediach społecznościowych Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W wieku 89 lat odszedł niezwykle lubiany przez publiczność piosenkarz, którego przeboje śpiewała cała Polska, artysta znany ze swej skromności i profesjonalizmu – Jerzy Połomski. Niech spoczywa w pokoju

- napisano na Twitterze.

Natomiast jego menadżerka w rozmowie z Polską Agencją Prasową przypomniała, że Połomski był nie tylko niezwykłym artystą, ale również niezwykłym człowiekiem.

Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury. 

Z PAP rozmawiała inna wybitna polska piosenkarka – Irena Santor, która zauważyła, że "wraz z nim odeszła pewna epoka, pewien świat, piękny, melodyjny, muzyczny ". W mediach społecznościowych Połomskiego pożegnali również inni artyści. 

Panie Jerzy, Panie Jureczku… Bardzo proszę tylko tam w niebiesiech nie chować się w chórze. Do zobaczenia Mistrzu

 - napisał Andrzej Piaseczny. Piosenkarka Anna Wyszkoni wspomniała ich wspólny występ. 

Po raz ostatni "cała sala śpiewa z nami" 

Jerzy Połomski urodził 18 września 1933 w Radomiu, jako Jerzy Pająk. Niepowtarzalny artysta estradowy śpiewający barytonem w latach 60 i 70. wylansował wiele utworów, takich jak: "Bo z dziewczynami", "Cała sala śpiewa z nami", "Co mówi wiatr", "Daj", "Kodeks", "Moja miła, moja cicha", "Nie zapomnisz nigdy", "Tylko ona jedna", "Woziwoda". Niewiele osób pamięta, ale zajmował się również aktorstwem. Grał role dramatyczne, zagrał m.in. poetę w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego, czy króla Jana Kazimierza w "Mazepie" Juliusza Słowackiego. 

W 2019 roku Jerzy Połomski poinformował, że kończy karierę. W lipcu 2021 przeprowadził się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Zmarł 14 listopada 2022 w Warszawie, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA. Przyczyną śmierci artysty była ciężka infekcja, która wdarła się w jego organizm. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy