Reklama

Reklama

Polski Ład: pierwsi emeryci otrzymali już zwrot nadpłaconego podatku za styczeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZUS & pixabay.com

Polski Ład: pierwsi emeryci otrzymali już zwrot nadpłaconego podatku za styczeń - Zdjęcie główne

Pierwsi emeryci otrzymali już zwrot nadpłaconego podatku za styczeń | foto ZUS & pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Pierwsi emeryci i renciści, których wysokość świadczenia mieści się w przedziale 4920 zł - 12 800 zł, wraz ze świadczeniem za luty otrzymali zwrot nadpłaconego podatku za styczeń.

Reklama

Wyrównanie otrzyma 430 tys. osób

Wyrównania otrzymali już emeryci i renciści, których wypłata świadczeń wypada na 1 dzień miesiąca (1 lutego). ZUS będzie przelewał kolejne środki zgodnie z terminami wypłaty świadczeń. Nie ma potrzeby składania jakichkolwiek wniosków czy podań. Wyrównanie w lutym br. na łączną kwotę 41,7 mln zł otrzyma blisko 430 tys. osób.

Według danych ZUS 8,2 mln osób (95,1 proc. ogółu emerytów) ze świadczeniem do 4920 zł brutto – po wprowadzeniu Polskiego Ładu zyska wyższą wypłatę na rękę. 

7 stycznia Minister Finansów podpisał rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. W tej sytuacji emeryci i renciści, których wysokość świadczenia mieści się w przedziale 4920 zł - 12 800 zł będą mieli obliczaną zaliczkę na podatek i składkę na ubezpieczenie zdrowotne na starych zasadach.

Oznacza to, że dla tej grupy świadczeniobiorców wprowadzenie Polskiego Ładu jest neutralne. Nic nie stracą, emerytury i renty nie będą pomniejszanie. 

Zgodnie z założeniami Polskiego Ładu roczna kwota dochodu wolnego od podatku wzrośnie do 30 tys. zł. Wzrośnie też do 120 tys. zł pierwszy próg podatkowy. Kolejna zmiana dotyczy składki zdrowotnej – nie będzie pomniejszała zaliczki na podatek.

Źródło: ZUS

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy