Reklama

Reklama

Powrót do szkół po feriach zimowych zagrożony? Minister komentuje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Powrót do szkół po feriach zimowych zagrożony? Minister komentuje - Zdjęcie główne

Kiedy powrót do nauki stacjonarnej? Minister edukacji komentuje | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Nauka zdalna w większości klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązuje do 27 lutego, a więc do końca ferii zimowych we wszystkich województwach. Czy zatem po tym terminie uczniowie wrócą do lekcji stacjonarnych? A może są już inne plany? Minister edukacji i nauki zabrał głos w tej sprawie.

Reklama

Nauka zdalna 2022. Kiedy powrót do szkół?

Uczniowie klas V - VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych od 27 stycznia uczą się zdalnie. Jak poinformował wówczas resort edukacji, taki tryb nauki obowiązywał będzie do końca ferii zimowych - 27 lutego. Teraz okazuje się jednak, że te plany mogą ulec zmianie. 

Przemysław Czarnek na antenie PR24 poinformował, że strategia MEiN opiera się na nauce stacjonarnej w szkołach, a jego resort cały czas analizuje sytuację pandemiczną. Podkreślił jednak, że na chwilę obecną „najpóźniej 28 lutego wszyscy wracamy po feriach do nauki stacjonarnej, po to żeby ją kontynuować do końca roku”. 

- Teraz, z uwagi na tę liczbę zakażeń, która jest coraz większa i ona będzie jeszcze większa w tym tygodniu – wykorzystując również przerwę feryjną, wprowadziliśmy naukę zdalną do 27 lutego. Dla większości województw oznacza to nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo dwa tygodnie to są ferie zimowe – zaznaczył Czarnek.

Na podobne pytanie Czarnek odpowiedział również na antenie TVP Info. Nie wykluczył, że możliwy jest nawet wcześniejszy powrót do szkół.

- Jeśli piąta fala będzie szybciej przechodziła, jest możliwość, że będziemy podejmować decyzje o szybszym powrocie do nauki stacjonarnej niż 28 lutego. Wszystko będzie zależało od tego, na ile będą obciążone służby sanitarne, ochrona zdrowia – mówił.

A Wy co sądzicie o takim rozwiązaniu? Jesteście zwolennikami skrócenia okresu nauczania zdalnego? 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy