Reklama

Reklama

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy pośpimy godzinę dłużej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy pośpimy godzinę dłużej? - Zdjęcie główne

Kiedy przestawiamy zegarki jesienią 2021 r.? | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Zmiana czasu na zimowy 2021. Koniec lata odczuwamy w ostatnich dniach szczególnie mocno. Noce stają się chłodniejsze, a upały nie sięgają już do 30 st. Celsjusza. Zmiany widać też na drzewach - niektóre liście zaczęły powoli żółknąć. Takie okoliczności tylko przypominają nam o corocznej zmianie czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy zegarki?

Reklama

Zmiana czasu na zimowy 2021. Plany odejścia od zasady nie powiodły się

W ostatnich latach w Unii Europejskiej trwały dyskusje dotyczące rezygnacji ze zmiany czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. W marcu 2019 r. europosłowie byli za zniesieniem zmiany czasu i wprowadzeniem tej zasady od października 2021 r. Choć planowo, w tym roku nie powinniśmy już wracać do czasu zimowego – musimy przestawić zegarki. Wejście ustawy w życie zostało przerwane przez pandemię koronawirusa. Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy godziny na zegarkach przestawimy ostatni raz.

Kiedy przestawiamy zegarki w 2021 roku?

W 2021 r. zmiana czasu na zimowy ma miejsce w nocy z soboty 30 października na niedzielę – 31 października. Zegarki powinniśmy przestawić do tyłu – z godziny 3:00 na 2:00. Fani długiego spania w nocy, z pewnością, będą zadowoleni – czeka ich godzina snu więcej.

Wpływ zmiany czasu jest niestety odczuwalny przez człowieka. Po przejściu z czasu zimowego na letni ludzie zdecydowanie bardziej narażeni są na zmęczenie, znużenie i ogólny brak motywacji do pracy. Ich nastawienia nie poprawia także kolejna konsekwencja wprowadzenia czasu zimowego – słońce zacznie zachodzić zdecydowanie wcześniej – w pierwszych dniach nawet o 16:20.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości jednoznacznie wynika, że większość Polaków woli nie przestawiać zegarków w ciągu roku. Chęć zmieniania godzin na zegarkach deklaruje jedynie 14,2 procent Polaków, a aż 78,3 procent badanych preferuje odejście od tej zasady. W badaniu respondenci wskazali także, że lepiej żyje im się w czasie letnim, czyli okresie od marca do października.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy