Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Boruta Zgierz przed ostatnim starciem w 2022 roku miał za sobą serię 5 kolejnych porażek. Zgierzanie znaleźli się tuż nad strefą spadkową, od której teraz starali się oddalić. Żeby to zrobić trzeba było pokonać wyżej notowany Skalnik Sulejów.

Boruta Zgierz chce zakończyć fatalny okres

Boruta Zgierz rozgrywał dzisiaj pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera z rywalami, którzy w tabeli są dużo wyżej od zgierzan. Przypomnijmy, że zarząd Boruty z prezesem Dariuszem Pawlikowskim na czele zwolnił przed tygodniem ze stanowiska trenera Piotra Szarpaka. Powodem takiej decyzji są fatalne wyniki zgierskiego klubu. Boruta po 17 meczach ma na koncie jedynie 14 punktów, przez co w drugiej połowie sezonu piłkarze będą walczyć o pozostanie na szczeblu 4. ligi.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli sobie gospodarze. Figurski zdecydował się na strzał, ale piłka trafiła w słupek. Była to 26. minuta meczu. 4 minuty później Boruta znów spróbował strzałem Grzybowskiego. Piłka przeleciała wówczas nad bramką. 120 sekund później zgierzanie cieszyli się już gola. Wynik otworzył Oskar Osiński i mieliśmy 1:0 dla Boruty.

W drugiej połowie po raz drugi oglądaliśmy uderzenie w obramowanie bramki. Goście blisko byli gola wyrównującego, ale słupek pomógł zgierzanom. W 67. minucie znów próbował Skalnik, ale tym razem futbolówka minimalnie minęła bramkę Niedomagały. Boruta odgryzł się 8 minut później, kiedy szczęścia szukał Chmielewski. W tym przypadku także piłka poszybowała nieznacznie obok bramki.

W kolejnych minutach próbowali zarówno jedni, jak i drudzy, ale to Boruta miał więcej szczęścia, bowiem środkowy obrońca, Kacper Figurski podwyższył prowadzenie na 2:0 w 85. minucie. To nie był jednak koniec strzelania w Zgierzu, bo w 90. minucie wynik meczu ustalił Karol Chmielewski, a Boruta Zgierz wygrał na zakończenie roku 3:0 z wyżej notowanym, Skalnikiem Sulejów.

Zgierzanie pod wodzą trenera Marcina Węglewskiego przerwali serię 5 kolejnych porażek w Betcris 4 Lidze.  Dzięki temu zwycięstwu zgierzanie oddalili się od strefy spadkowej i będą mogli chociaż trochę spokojniej pracować w przerwie zimowej nad szlifowaniem formy.

MKP Boruta Zgierz 3:0 Skalnik Sulejów
1:0 - Oskar Osiński 32’
2:0 - Kacper Figurski 85’
3:0 - Karol Chmielewski 90’

Boruta: Niedomagała - Wodziński, Kowalczyk, Figurski, Zagórski - Chmielewski (Kapeliński 90+1’), Jędrzejczak, Grzybowski (Kamiński 70’), Białousko (Leenstra 58’) - Misiak, Osiński (Szyc 77’)