Boruta Zgierz kontra Pogoń Zduńska Wola. Emocji i goli nie brakowało [zdjęcia]

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W meczu 30. Kolejki Betcris IV ligi łódzkiej piłkarze Boruty Zgierz podejmowali Pogoń Zduńską Wolę. Stawką było przełamanie złej passy. Gospodarze pokonali zduńskowolan 2:0 (0:0).

8 kwietnia br. w meczu w rozegranym u siebie meczu ze Stalą Niewiadów 3:0 po raz ostatni podopieczni trenera Marcina Węglewskiego odnieśli ostatnie ligowe zwycięstwo.

Piłkarskie emocje przy Wschodniej w Zgierzu. Boruta kontra Pogoń

W kolejnych czterech spotkaniach zdobyli zaledwie jedno oczko, stąd do pojedynku z Pogonią przystąpili wyjątkowo zmobilizowani. Stawkę spotkania podnosił również fakt, że przed tym starciem obie drużyny dzieliły zaledwie cztery punty. Warunki atmosferyczne mocno utrudniały grę w piłkę. Do przerwy golkiperzy obu ekip pozostali niepokonani. W 48. minucie konto bramkowe otworzył Wiktor Sujecki. Siedem minut później wynik spotkania ustalił Piotr Tazbir.

Dla podopiecznych Marcina Węglewskiego to nie tylko przełamanie złej serii, ale również dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie i umocnienie się w środku tabeli.

Kiepska aura nie odstraszyła wiernych kibiców, którzy wspierali dopingiem gospodarzy.  Najbliższy mecz zgierzanie rozegrają na wyjeździe 13 maja z Ceramiką Opoczno. Początek o godz. 13. Natomiast najbliższy mecz na obiekcie przy ul. Wschodniej zaplanowany jest 20 maja kiedy to zgierzanie podejmą Orkana Buczek.

Boruta Zgierz – Pogoń Zduńska Wola 2:0 (0:0) 1:0  W. Sujecki (48),  2:0 P.Tazbir (55)

Boruta: Wężyk – Bloch, Wodziński, Białousko, Figurski – Chłodzyński, Chystiakov, Osiński, Tazbir Misiak – Sujecki.