Boruta Zgierz wygrywa w Pucharze Polski i poprawia nastroje fanów

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: MKP Boruta Zgierz

Boruta Zgierz wygrywa w Pucharze Polski i poprawia nastroje fanów - Zdjęcie główne

Boruta Zgierz z awansem do kolejnej rundy | foto MKP Boruta Zgierz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Podopieczni Piotra Szarpaka w lidze radzą sobie przeciętnie, ale zgierzanie poprawili swoje notowania zwycięstwem w Okręgowym Pucharze Polski.

Boruciarze wracają na Wschodnią z awansem

Boruta Zgierz zaliczył bardzo przeciętny start sezonu w 4. lidze. Podopieczni trenera Piotra Szarpaka po 9. kolejkach na piątym poziomie rozgrywkowym mają zaledwie 7 punktów na 27 możliwych i plasują się na odległym 16. miejscu w tabeli.

Poprawić nastroje kibiców zgierzanie starali się poprawić w Okręgowym Pucharze Polski, gdzie w 3. rundzie na szczeblu wojewódzkim Boruta spotkał się w Ksawerowie z tamtejszym GKS-em.

Na etapie 3. rundy zadanie zostało wykonane. Czarno-biali pojechali do Ksawerowa, gdzie wygrali 2:1. Zgierzanie pokazali charakter, bowiem od 60. minuty przegrywali po trafieniu Stańczyka. Już 5. minut później z dystansu przymierzył Adam Grzybowski i sprawił, że mecz zaczął się od nowa. Nie minęło 10 minut, a Boruta już prowadził po bramce Mateusza Misiaka.

Zgierzanie dali radę utrzymać prowadzenie do samego końca, dzięki czemu zameldowali się w kolejnej rundzie Okręgowego Pucharu Polski.