MKK Boruta Zgierz walczył o drugie zwycięstwo z rzędu! Jak wypadli zgierscy koszykarze?

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zgierscy koszykarze sezon w 2 lidze zaczęli od zwycięstwa, ale później przytrafiły im się trzy porażki z rzędu. W końcu MKK Boruta Zgierz znów wszedł na zwycięską ścieżkę, ale czy po spotkaniu z klubem z Inowrocławia na niej pozostali?

MKK Boruta Zgierz liczy na zwycięską serię

MKK Kuchinox Interon Siejko Zgierz w 1. kolejce sezonu 2 ligi bez problemu uporali się z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Wydawało się, że takie zwycięstwo to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami zgierskich koszykarzy, ale nic bardziej mylnego. W trzech kolejnych meczach zgierzanie ponieśli 3 porażki, wliczając w to przegrane derby województwa z KSK CIECH Noteć Inowrocław.

Przełamanie nastąpiło w 5. kolejce. Wtedy MKK Kuchinox Interon Siejko Zgierz udał się w niedaleką podróż, bo do łódzkiej Zatoki Sportu na spotkanie z ŁKS Coolpack Youth Łódź. Goście wygrali 80:52, dzięki czemu zanotowali drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. Następnym przeciwnikiem było Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej Włocławek.

Mecz w Hali im. Zgierskich Olimpijczyków był całkowicie jednostronnym widowiskiem. Podopieczni Bartłomieja Szczepaniak zdeklasowali swoich rywali. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 33:15 dla gospodarzy. W drugiej kwarcie zgierzanie pozwolili zdobyć swoim rywalom tylko 4 punkty, samemu dokładając 20 oczek. Do przerwy mieliśmy zatem wynik 55:19.

W drugiej połowie dalej na parkiecie dzielili i rządzili zawodnicy MKK Boruty Zgierz. Zawodnicy trenera Sczepaniaka wygrali ostatecznie aż 103:42. Najwięcej punktów dla zgierzan zdobył pełniący rolę silnego skrzydłowego, Sebastian Ferenc. 27-latek zapisał przy swoim nazwisku 23 oczka. Za nim uplasowali się: Hubert Lewandowski z 14 punktami oraz Bartosz Dylik i Mateusz Ćwirko-Godycki. Obaj pokusili się o 13-punktową zdobycz.

Zgierscy kibice w klimacie Halloween

Koszykarzom tego dnia pomogli kibice. Fani MKK Boruty Zgierz zgromadzili się na trybunach, pokazując, że wczuli się już w klimat Halloween. Poprzebieranym fanom, którzy wspierali swoich zawodników, ci odpłacili się fantastyczną grą.

Oby koszykarze zostali napędzeni przez fanów na kolejne spotkanie, które MKK Kuchinox Interon Siejko Zgierz rozegra 2 listopada w Poznaniu. Rywalem będzie MKK Pyra Szkoła Gortata.

MKK Kuchinox Interon Siejko Zgierz 103:42 Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej Włocławek