Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Zapaśniczy

Roksana Zasina znowu ze złotem! Zgierzanka wygrała międzynarodowy turniej zapaśniczy - Zdjęcie główne

Roksana Zasina po raz kolejny nie zawiodła | foto Polski Związek Zapaśniczy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wspaniałe wiadomości docierają do nas z zapaśniczej maty. Podczas międzynarodowego turnieju Poland Open reprezentantka ZTA - Zgierskie Towarzystwo Atletyczne - Roksana Zasina wywalczyła złoty medal w swojej kategorii wiekowej. Zgierzanka w trakcie turnieju wygrała trzy pojedynki.

Roksana Zasina wciąż w świetnej formie

Zgierzanka najpierw pokonała 5-0 reprezentantkę Ukrainy, następnie w półfinałowym pojedynku, przez przewagę techniczną, wygrała z zawodniczką z Kazachstanu. W walce o złoto Roksana również pokonała Kazaszkę 13-1. To pokazuje, że Roksana w swojej klasie nie ma sobie równych. Przypomnijmy, Roksana Zasina od 2008 roku jest zawodniczką Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego, w 2015 roku zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich, była siódma w Pucharze Świata. W ubiegłym roku dołączyła do prestiżowego grona zgierskich olimpijczyków.

Młodzi zapaśnicy ze Zgierza pną się po medale

Także w lipcu, pięciu reprezentantów ZTA, przy wsparciu finansowym powiatowego samorządu,  wzięło udział w Mistrzostwach Europy U-15. Niestety, młodzi zapaśnicy wrócili z Chorwacji bez medali, za to z bagażem pełnym doświadczeń zdobytych w walce z wyżej notowanymi zawodnikami z całego świata. Podczas turnieju najwyżej sklasyfikowany został Mateusz Seliga, który w kategorii 57 kg zajął 7 miejsce. Nina Majchrzak uplasowała się na 11 miejscu w kat. 42 kg. Igor Kaczmarek zajął 8 miejsce, Cyryl Kamiński 10 miejsce w kategorii wagowej 48 kg, Witek Pawlik 14 miejsce w kat. 38 kg, z kolei Kacper Szadkowski zajął 19 miejsce w kat. 52 kg. Warto dodać, że wszyscy wymienieni zapaśnicy to również tegoroczni laureaci Nagrody Sportowej Powiatu Zgierskiego.