Reklama

Reklama

Rusza drugi sezon Volley Zgierz. To prawdziwa gratka dla amatorów siatkówki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Volley Zgierz

Rusza drugi sezon Volley Zgierz. To prawdziwa gratka dla amatorów siatkówki - Zdjęcie główne

Amatroska liga siatkówki Volley Zgierz rusza już za miesiąc | foto Volley Zgierz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Przed wakacjami zakończyła się pierwsza edycja amatorskiej ligi siatkówki Volley Zgierz. Okazała się wielkim sukcesem i cieszyła się zainteresowaniem zespołów nie tylko ze Zgierza, ale także miejscowości z całego powiatu zgierskiego a nawet samej Łodzi. Dlatego – idąc za ciosem – organizatorzy prowadzą już zapisy na kolejny sezon. Czasu na skompletowanie drużyn pozostało jednak niewiele. Zgłosić swój zespół do rozgrywek można tylko do 23 października. Pierwsze mecze planowane są w listopadzie.

Reklama

Siatkówka sportem narodowym? W Zgierzu na pewno tak

Od kilku lat w Zgierzu prężnie funkcjonuje ZALK, czyli Zgierska Amatorska Liga Koszykówki. Rok temu młodzi ludzie, w większości uczniowie zgierskich szkół, postanowili powołać do życia podobną ligę, ale dla fanów siatkówki. Pierwsza edycja pokazała, jak wielu jest w naszym regionie jej amatorów. W zakończonych w czerwcu rozgrywkach wzięło udział ponad dwadzieścia drużyn, czyli w sumie ponad trzystu zawodników. Mistrzami został zespół Sparta Leśmierz, który pokonał w finale drużynę Terwo 3:1. Organizatorzy przyznają, że bardzo miło zaskoczyło ich tak duże zainteresowanie ich pomysłem a przyczyn tego doszukują się w sukcesach naszej drużyny narodowej. Dlatego Volley Zgierz jest kontynuowany, choć tym razem młodzi zgierzanie stawiają sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

Zmierzamy do profesjonalizacji rozgrywek i sprawienia, by były jeszcze bardziej atrakcyjne. Liga zostanie podzielona na dwie dywizje. W pierwszej zagoszczą drużyny, które osiągały najlepsze wyniki w poprzednim sezonie, natomiast w drugiej drużyny słabsze i te, które startować będą po raz pierwszy. Ponadto wprowadzamy instytucję najlepszego zawodnika meczu – mówi Jakub Kwiatkowski, główny organizator Volley Zgierz. 

Druga edycja zgierskiej amatorskiej ligi siatkówki wystartuje w listopadzie, zaś mecze finałowe zaplanowane są w marcu 2023 roku. Spotkania będą rozgrywane wyłącznie w soboty i niedziele na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wschodniej w Zgierzu. Wszystko po to, by osobom zajętym w tygodniu pracą zawodową czy nauką umożliwić udział w przedsięwzięciu.

Jak wziąć udział w Volley Zgierz?

W drugiej edycji zgierskiej amatorskiej ligi siatkówki mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat, bez względu na miejsce zamieszkania. Drużyny mogą liczyć od 6 do 12 osób, przy czym w sumie jeden zespół może zgłosić do 18 zawodników. Wpisowe dla pierwszej dywizji od drużyny wynosi 750 zł, natomiast dla drugiej dywizji 600 zł. Za każdego zawodnika powyżej 12 osób trzeba dodatkowo dopłacić 50 zł. To sporo, w porównaniu z kosztami ubiegłego sezonu.

Tak może się wydawać na pierwszy rzut oka, ale sumarycznie po rozłożeniu kosztów na każdego zawodnika w drużynie, wyjdzie nawet mniej, niż było to w poprzedniej edycji. Tym razem bierzemy na siebie wszystko, w tym wynajem hali, zatrudnienie sędziów, identyfikatory czy nagrody. Niestety, ale przy obecnych horrendalnych cenach energii, nie da się tanio wynająć hali sportowej. I tak MOSiR idzie nam na rękę – tłumaczy Jakub Kwiatkowski, główny organizator Volley Zgierz.

Jak podkreślają organizatorzy, po lockdownie spowodowanym koronawirusem wszystkim nam potrzebny jest ruch, a siatkówka jest tym bardziej przyjazna osobom, które nie lubią sportów kontaktowych. W przypadku zgierskiej ligi jest to tym bardziej zachęcające że, poza sportową rywalizacją, można też powalczyć dodatkowo o nagrody. 

Regulamin ligi Volley Zgierz można znaleźć na stronie: https://volleyzgierz.wixsite.com/website

Tam też istnieje możliwość wypełnienia ankiety zgłoszeniowej oraz kontaktu z organizatorami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy