Reklama

Reklama

300 zł na dobry start. W Zgierzu trwa wypłata świadczenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

300 zł na dobry start. W Zgierzu trwa wypłata świadczenia - Zdjęcie główne

Być może nie wystarcza na wszystko, ale 300+ pomaga w zakupie wyprawki szkolnej | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Rządowy program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci – chwali się Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód. Zasiłek przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne uczące się w szkole, 300+ przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Reklama

Zgierzanie mówią: Świadczenie dobre, ale niewystarczające

W Zgierzu zainteresowanie wsparciem jest stosunkowo duże.  Przy obecnie stale rosnących cenach jest to niewątpliwie istotne zasilenie domowych budżetów. Czy jednak to wsparcie państwa jest wystarczające? Zapytaliśmy o to zgierzanki.

To zależy. W szkole podstawowej raczej tak, ale w szkole średniej już nie. W podstawówce dzieci książki dostają po prostu ze szkoły i na koniec roku trzeba się z nich rozliczyć. Natomiast jak idą, jak mój syn, do pierwszej klasy technikum to jest wydatek 1300 zł na same książki – mówi pani Beata.

Jeszcze nie złożyliśmy wniosku, ale czy tak realnie te 300 zł wystarcza na te wyprawki? Troszkę brakuje. Zawsze dokładamy; najczęściej idą te pieniądze na zeszyty, farby, na tego typu rzeczy. Ale staram się np. plecaków nie kupować co roku – zdradza pani Małgorzata.

Oczywiście, że trzeba dołożyć co najmniej 300 zł jeszcze z własnej kieszeni, oczywiście zależy, kto co potrzebuje, ale ceny teraz tak wzrosły, że ten państwowy zasiłek to dużo za mało – zauważa pani Anna.

Ja nie chcę żadnych tych dodatkowych 300+ i 500+. Chciałbym mieć normalną pensję i normalne ceny w sklepach. Co mi po 300+, jak trzeba do tego dołożyć dwa albo trzy razy więcej – pyta retorycznie pani Paulina.

ZUS zachęca do składania wniosków

- Ruszyły już wypłaty wyprawek w ramach programu Dobry Start w całej Polsce. Dostanie je w tym roku blisko 4,5 milionów dzieci – informuje Iwona Kowalska-Matis, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Przypominam, że wnioski składamy wyłącznie elektronicznie. Najczęściej rodzice robią to za pomocą własnej internetowej bankowości. Do tej pory w województwie łódzkim wpłynęło około 40 tys. wniosków na ponad 50 tys. dzieci. W ubiegłym roku takich wniosków było tutaj 202 tys. na 270 tys. dzieci. Ta skala pokazuje, że jeszcze mnóstwo wniosków czeka na wysłanie do ZUS – dodaje rzeczniczka zakładu.

- W ramach programu „Dobry Start”, rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów i innych przyborów niezbędnych do nauki w szkołach podstawowych, średnich, policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych – wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Cała procedura jest niezbyt skomplikowana, albowiem wysłanie wniosku przy pomocy kreatora na stronie ZUS jest proste i odbywa się wyłącznie elektronicznie. Jednak zanim wyślemy dokument, sprawdźmy czy jest odpowiednio wypełniony. Najczęściej popełniane błędy w ubiegłym roku przy składaniu wniosku to nieprawidłowe wpisanie numeru własnego konta bankowego. Dlatego warto kilka razy sprawdzić, czy dobrze je wpisaliśmy, by pieniądze dotarły do nas na czas.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy