Trwa wielki program budowy nowych przystanków kolejowych. Wiele inwestycji jest i będzie realizowane także w województwie łódzkim. Dotychczas ogłoszono budowę nowego przystanku Łódź Zarzew, w marcu rozpoczęła się budowa przystanku Zgierz Rudunki, a od grudnia podróżni korzystają z nowego przystanku Tomaszówek.
Podpisana została także umowa na budowę nowego przystanku kolejowego na trasie łączącej Łódź z Łowiczem.
– Budowa nowego przystanku w Głownie zwiększy dostęp do kolei między Łodzią a Łowiczem. Pasażerowie chętniej wybiorą kolej w codziennych podróżach do pracy lub szkoły. Mieszkańcy zyskają komfortowy peron, który przyczyni się do wzrostu atrakcyjności kolei jako bezpiecznego i ekologicznego środka transportu
– mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
PKP PLK zapowiedziało lokalizację nowego przystanku.
Nowy przystanek kolejowy w województwie łódzkim
Przystanek Głowno Północne ma powstać przy przyjeździe kolejowym na ulicy Wiejskiej, w Głownie. Zgodnie z najnowszymi założeniami projektowania nowych przystanków kolejowych będzie on posiadał wysoki i wygodny dla podróżnych peron, zostanie zastosowane oświetlenie LED, a także pojawią się ułatwienia dla osób niewidomych i niedowidzących.Minister infrastruktury ogłosił, że wszystkie umowy na budowę przystanków w naszym województwie zostały już podpisane.
– W województwie łódzkim podpisane zostały już wszystkie umowy na budowę lub przebudowę przystanków kolejowych w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Konsekwentna realizacja rządowych inwestycji skutecznie przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu. Z żelazną konsekwencją budujemy nowoczesną kolej, która służy potrzebom transportowym lokalnych społeczności
– powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
Inwestycja ma być gotowa do końca 2024 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.