Reklama

Reklama

Chcesz przyłączyć się do kanalizacji? Zgierzanie mogą zrobić to niższym kosztem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Chcesz przyłączyć się do kanalizacji? Zgierzanie mogą zrobić to niższym kosztem - Zdjęcie główne

Wnioski o dofinansowanie można składać do 13 stycznia 2023 | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Mieszkańcy Zgierza, którzy chcą przyłączyć swoje budynki mieszkalne do miejskiej sieci kanalizacji mają okazję na skorzystanie z dopłat. Trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla zgierzan, może ono pokryć nawet do 70% kosztów.

Reklama

Dofinansowanie do podłączenia do kanalizacji w Zgierzu. Jak złożyć wniosek? 

Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski ogłosił dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie do budowy podłączenia budynku mieszkalnego do kanalizacji sanitarnej. Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z takiej możliwości mają na to czas od 28 listopada 2022 do 13 stycznia 2023 roku. Składanie wniosków dotyczyć będzie tylko budynków mieszkalnych, w których  nie jest prowadzona działalność gospodarcza. 

Realizowany Program ma na celu wspomóc właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi na terenie miasta Zgierz w wykonaniu obowiązku zawartym w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gmina, czyli. konieczności przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Zgodnie z przepisami z powyższego obowiązku zwolnieni są jedynie właściciele nieruchomości wyposażonych w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą niezbędne wymagania. Niedotrzymanie powyższego obowiązku zagrożone jest karą grzywny – informuje UMZ.

 Wnioski o dofinansowanie do przyłączenia do kanalizacji należy składać w Urzędzie Miasta Zgierza w Biurze Obsługi Klienta. Dodatkowo zgierzanie muszą dołączyć do niego zgodę współwłaściciela budynku. Jak dodaje Urząd Miasta Zgierza, dofinansowanie może pokryć do 70% kosztów, kwota nie może jednak przekroczyć 2500 zł netto na 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy