Reklama

Reklama

Ciemność widzę, czyli dlaczego w Zgierzu tak często nie świecą latarnie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Wielu mieszkańców Zgierza spacerujących wieczorami po mieście zastanawia się dlaczego tak wiele latarni nie świeci. Problem dotyczy zarówno bocznych czy peryferyjnych ulic jak i centralnych reprezentacyjnych miejsc. Postanowiliśmy sprawdzić, czy tak jest w istocie a nasze obserwacje potwierdziły zgłaszane przez Was problemy.

Reklama

Latarnie są, światła nie ma

Problem ciemnych ulic podniosła nawet na ostatniej sesji Rady Miasta Zgierza jedna z mieszkanek w trakcie dyskusji nad raportem o stanie miasta. Ale nie trzeba szukać – nomen omen – ze świeczką kierowcy, który po zmroku mija przejścia dla pieszych z duszą na ramieniu. Co prawda sytuacja z niedoświetlonymi przejściami nieco poprawiła się po zainstalowaniu w kilkunastu miejscach multimedialnych instalacji ostrzegających kierowców, ale to kropla w morzu potrzeb. Ostatnio uruchomione zostało takie przejście na skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i Przygranicznej. Cóż z tego, skoro kilkadziesiąt metrów dalej na Przemysłowej przy Tkackiej sytuacja wygląda gorzej, niż na wsi. Ubrany na ciemno pieszy ryzykuje życie przechodząc w tym miejscu.

Przejście dla pieszych na ul. Przemysłowej przy Tkackiej w Zgierzu

Reprezentacyjny plac trochę świeci, trochę nie

Latarnie w Zgierzu psują się często, to fakt. Ale jak ocenić zaniedbania w tym zakresie w odniesieniu do reprezentacyjnych ulic i placów? Park Miejski to chyba sztandarowy przykład. Tu stylowe lampy potrafią świecić co druga, albo cała jedna strona stawu spowija ciemność. Nie jest tak zawsze, ale często. Na tym tle – co możecie zobaczyć w naszej galerii – naprawdę nie gorzej wypada plac Kilińskiego. W trakcie naszej wizyty nie działały tu dziesiątki punktów świetlnych. Nie świeciło wiele latarni oraz wmontowanych w chodniki podświetleń drzew i płyty placu. Co nie jest regułą, działał poprawnie zegar z tym, że podświetlenie jego tarczy już nie. Przy okazji można odnotować, że fontanna jest ponownie unieruchomiona. Bo jej podświetlenie nie działa już kolejny sezon. Od braku światłości nie jest co więcej wolny plac Jana Pawła II przed samym Urzędem Miasta. Także tu wielokrotnie widzieliśmy nieczynne latarnie, choć przyznajmy, w trakcie naszego spaceru i robienia zdjęć nie działała tylko jedna.

Zapytaliśmy urzędników ratusza, dlaczego tak licznie i często występuje problem z miejskim oświetleniem ulic i placów. Niestety do chwili publikacji nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. I to pomimo przypominania się i ponaglania. Do tematu wrócimy, gdy się wypowiedzą. Tymczasem zachęcamy Was do dyskusji i zgłaszania innych miejsc z problemami z oświetleniem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy