Reklama

Reklama

Chcesz drogę? Płać sam! Proponuje prezydent Zgierza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Chcesz drogę? Płać sam! Proponuje prezydent Zgierza - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Diamentowej w Zgierzu domagają się remontu nawierzchni. Władze miasta proponują partycypację w kosztach | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Petycja do władz miasta Zgierza odrzucona! Mieszkańcy prosili o ułożenie płyt betonowych na odcinku ul. Diamentowej od nr 1 do ul. Perłowej, pochodzących z demontażu z ul. Proboszczewice. Jak podkreśla prezydent, brakuje środków. Jednak zgierzanie mogą partycypować w kosztach remontu.

Reklama

Petycja mieszkańców Diamentowej w Zgierzu

Mieszkańcy ulicy Diamentowej w Zgierzu domagają się utwardzenia ich gruntowej drogi. Władze Zgierza do tej pory co kilka lat ulepszały ją kruszywem i równały. Po większych opadach deszczu droga znowu stawała się wyboista. 

Mieszkańcy zdają sobie sprawę z wysokich kosztów, które niesie za sobą taka inwestycja, więc wpadli na niestandardowy pomysł, jak obniżyć koszty.

"Zdajemy sobie sprawę z wysokich kosztów zakupu wnioskowanych płyt, jednak pragniemy zaproponować, aby do utwardzenia naszej drogi zastosować zdemontowane płyty z przebudowywanej obecnie ulicy Proboszczewice. Wykorzystując posiadane przez miasto materiały, można niższym kosztem wykonać nową nawierzchnię odcinka ulicy Diamentowej. Należy także zwrócić uwagę, iż przedmiotowy odcinek drogi posiada już pełną infrastrukturę podziemną, tj. sieć kanalizacji ogólnospławnej, sieć wodociągową oraz gazową, a co za tym idzie w przyszłości, nowa nawierzchnia nie będzie musiała być demontowana" - możemy przeczytać w uzasadnieniu petycji.

Na pismo mieszkańców odpowiedział prezydent Przemysław Staniszewski. Okazuje się, że płyty ażurowe, pochodzące z demontażu ul. Proboszczewice zdemontowano i zabezpieczono. Zostanie nimi utwardzona Złota, na odcinkach odchodzących od ulicy Proboszczewice.

"W mojej ocenie materiały, które będą jeszcze pozyskane z ul. Proboszczewice mogą nie stanowić wystarczającej ilości i zapewniać właściwej jakości do wykonania modernizacji wnioskowanej ulicy" - uważa Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza.

Nadmiar płyt, który pozostanie z demontażu nawierzchni ul. Proboszczewice, zostanie zabezpieczony.

"W przypadku zgromadzenia wystarczającej ilości materiału oraz po zabezpieczeniu na ten cel środków finansowych, których na dzień dzisiejszy miasto nie posiada, możliwe będzie wykonanie nawierzchni ul. Diamentowej od nr 1 do ul. Perłowej" - dodaje prezydent Zgierza.

Miasto nie ma środków na remont Diamentowej, ale proponuje za to mieszkańcom współfinansowanie przez nich budowy nawierzchni drogi. Co odpowiedzą zgierzanie? Do tematu wrócimy.

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy