Reklama

Reklama

Drzwi otwarte w Staszicu. Zobacz, dlaczego warto uczyć się w I LO w Zgierzu

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Sobotnie popołudnie spędziliśmy na Drzwiach Otwartych w I LO w Zgierzu. Zobaczcie, co o szkole mówią jej uczniowie.

Reklama

Za nami Drzwi Otwarte w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Zgierzu. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, którzy skorzystali z zaproszenia, mieli szansę porozmawiania z nauczycielami placówki, ale także z jej uczniami. 

Liceum Ogólnokształcące w Zgierzu. Czym wyróżnia się placówka? 

Beata Pośpiech, dyrektor placówki, mówi nam, że przybyli mogli zapoznać się z ofertą szkoły, a także dowiedzieć się, jakie warunki muszą spełnić, aby dostać się do klasy dwujęzycznej. Mogli również zobaczyć, jak wygląda pokazowa lekcja w liceum. 

Z zaproszenia skorzystała Basia, która obecnie chodzi do szkoły w Głownie. Jak nam mówi, to właśnie klasy językowe, skłaniają ją do kontynuowania nauki w Staszicu. 

Interesuję się językami i szukam profilu, który ma do zaoferowania naukę języków obcych czy też dostęp do matury międzynarodowej. Tutaj mam do wyboru klasę dwujęzyczną o profilu matematyczno-geograficznym, albo też klasę z rozszerzonym językiem francuskim. Liceum w Zgierzu to mój pierwszy wybór szkoły ponadpodstawowej. Myślę, że będzie mi dobrze w tej szkole, tym bardziej że uczy się już tu moja koleżanka 

 - przyznaje. 

Nauka w Staszicu. Tak o szkole wypowiadają się uczniowie 

Dlaczego warto wybrać naukę w Staszicu? Jak mówią uczniowie, chociażby ze względu na nauczycieli. 

Ja zdecydowałam się na wybór tej szkoły po Drzwiach Otwartych, właśnie dlatego, że bardzo dobre wrażenie zrobili na mnie nauczyciele. Wszyscy byli bardzo pomocni i mili. I tak jest do teraz

 - mówi nam Zuzanna, uczennica klasy pierwszej. Jej kolega z Aleksandrowa Łódzkiego przyznaje, że chciał iść do budowlanki, za namową tata sprawdził ofertę zgierskiego liceum i to właśnie tę placówkę wybrał. 

Szkoła ma bardzo dogodną lokalizację no i oferta również mi się spodobała, dlatego wybrałem licuem i nie żałuję

 - mówi. 

Ósmoklasiści, którzy nadal nie wybrali szkoły, a przegapili sobotnie Dni Otwarte, będą mieli jeszcze szansę przekonać się, czy chcą ją kontynuować w I LO. Już 31 marca w godzinach od 9 do 14 placówka szkoła organizuje Staszicowskie Festiwal Nauki. Przybyli będą mogli się przekonać, że nauką chemii, fizyki, czy matematyki nie musi być nudna. 

Szkoła w tym roku, podobnie jak w poprzednim, planuje stworzyć pięć klas pierwszych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy