Reklama

Reklama

Dzień bez samochodu w Zgierzu. „Ale nie z tą komunikacją miejską”, komentują mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: JCH

Dzień bez samochodu w Zgierzu. „Ale nie z tą komunikacją miejską”, komentują mieszkańcy - Zdjęcie główne

Przy okazji Dnia bez Samochodu mieszkańcy Zgierza krytycznie wypowiadają się na temat miejskiej komunikacji | foto JCH

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Urząd Miasta i zgierskie Miejskie Usługi Komunikacyjne zachęcają do przyłączenia się do akcji "Dzień bez samochodu". Mieszkańcy komentują, że w Zgierzu akcja nie ma sensu, bo jakość miejskiej komunikacji pozostawia wiele do życzenia.

Reklama

22 września obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest dorocznym elementem proekologicznej kampanii zachęcającej  do dbania o jakość środowiska, między innymi poprzez zmniejszenie ilości spalin. Do akcji dołączają Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu, które na swojej stronie internetowej poinformowały mieszkańców, że tego dnia przejazdy komunikacją miejską będą darmowe. Za brak biletu pasażerowie nie otrzymają mandatu, jednak jak informuje UMZ, muszą posiadać przy siebie dowód rejestracyjny. 

W Zgierzu jak w komedii Barei. „Dzień pieszego pasażera” 

„W dniu 22 września korzystanie z przejazdów autobusowych dla właścicieli samochodów osobowych oraz osób im towarzyszących – łącznie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie, na terenie miasta Zgierza oraz na liniach autobusowych objętych porozumieniem międzygminnym, dla których organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest Gmina Miasto Zgierz (linie 10, 2BIS) jest bezpłatne” – czytamy w komunikacie MUK. 

Post na ten temat pojawił się także na oficjalnym profilu Urzędu Miasta Zgierza. Mieszkańcy podzieli się swoimi opiniami na ten temat. Część z nich wyraziła swoje zdanie odnośnie do jakości usług komunikacji miejskiej. 

„To już autobusy w Zgierzu na pewno na czas nie będą przyjeżdżać” – pisze pan Przemysław. 

„Zgierz, miasto w którym szybciej dostaniesz się używając nóg niż komunikacji miejskiej. Po co to komu. Hulajnogi dla wszystkich!!!” – komentuje pan Michał. 

 „W Zgierzu to wszyscy powinni jeździć za darmo. Jakość usług byłaby wtedy adekwatna do ceny biletu” – ocenia pani Mirka. 

„W Zgierzu ten dzień nabiera innego sensu. Jest to dzień bez samochodu i komunikacji miejskiej. W sumie to dzień „pieszego pasażera”” – dodaje pan Łukasz, nawiązując do sceny znanej z filmu „Miś”.

Choć wśród komentujących pojawiły się także pochlebne opinie dotyczące pomysłu, duża część zgierzan przede wszystkim wypowiedziała się negatywnie na temat usług świadczonych przez MUK. Jak pisze pan Piotr, rozwiązanie Dnia bez Samochodu, mogłoby przynieść korzyści, gdyby wprowadzone zostało na stałe z większą częstotliwością: „Dobra sprawa. Warto się zastanowić nad takim dniem raz w miesiącu przez cały rok?”, pisze zgierzanin. 

Kolejna z mieszkanek zauważa, że do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej kierowców skłoniły wysokie ceny paliw: „Część ludzi od czasu podwyżki paliwa ma dzień bez samochodu codziennie”, pisze pani Milena. Pasażerowie komunikacji miejskiej w Zgierzu przy okazji informacji na temat darmowych przejazdów 22 września wyrazili się krytycznie na temat usług MUK. Wśród zarzutów pojawiły się między innymi brak punktualności, nietrzymanie się rozkładów jazdy czy przejazdy zbyt małymi autobusami w godzinach szczytu, gdy podróżuje wielu pasażerów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy