Reklama

Reklama

Gdzie w Zgierzu zaszczepić się na grypę? Można zrobić to bezpłatnie lub skorzystać ze zniżki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Gdzie w Zgierzu zaszczepić się na grypę? Można zrobić to bezpłatnie lub skorzystać ze zniżki - Zdjęcie główne

Sprawdźcie, gdzie zaszczepić się w Zgierzu | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Od placówek medycznych i aptek zainteresowanych szczepieniem wojewódzkie oddziały NFZ przyjmują wnioski już od 24 sierpnia. Aktualnie mieszkańcy województwa łódzkiego mogą szczepić się przeciwko grypie w ponad stu punktach, ale ich liczba ma wzrosnąć. Sprawdźcie, gdzie można zaszczepić się w Zgierzu i kogo obowiązują zniżki.

Reklama

Szczepienie przeciwko grypie w Zgierzu. Kto może zrobić to bezpłatnie? 

Od początku września w Zgierzu prowadzone są szczepienia przeciwko grypie. Liczba szczepiących placówek na terenie województwa stale rośnie – nowe punkty mogą być rejestrowane jeszcze do końca miesiąca. Obecnie jest ich 118. 

Pod warunkiem posiadania dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu w zakresie szczepień ochronnych, podać szczepionkę mogą: 

lekarz,

lekarz dentysta,

felczer,

pielęgniarka,

położna,

ratownik medyczny,

higienistka szkolna,

farmaceuta,

fizjoterapeuta,

diagnosta laboratoryjny.

Wyjątkiem od podanych zasad są dzieci, które mogą zostać zaszczepione wyłącznie w placówkach medycznych. O tym, na co zwrócić uwagę przed szczepieniem, przypomina Aleksander Saliński z poradni Mobilny Lekarz w Łodzi. 

– Przypominamy, że na szczepienie przychodzimy zdrowi, bez cech infekcji. Trzeba mieć ze sobą wcześniej kupioną w aptece szczepionkę. Receptę na nią wystawi lekarz POZ. W naszym punkcie każdy pacjent jest kwalifikowany do szczepienia przez lekarza, ponadto, aby ułatwić dostępność szczepień pacjentom, decydujemy się również na wystawienie recepty pacjentom zainteresowanym szczepieniami przeciwko grypie - całkowicie bezpłatnie, w poradni, w godzinach pracy punktu szczepień – informuje specjalista. 

Lekarz zaznacza, że po szczepieniu można odczuwać dolegliwości bólowe w okolicy miejsca szczepienia, a także objawy towarzyszące przy przeziębieniu – osłabienie, zmęczenie, ból głowy, podwyższona temperatura ciała. 

Na bezpłatne szczepienie (uzyskane na podstawie wystawionej recepty i w zależności od szczepionki) liczyć mogą: kobiety w ciąży i osoby starsze powyżej 75 roku życia. 

Częściowo refundowanymi szczepieniami objęto: pacjentów w wieku 18-56 lat z grupy wysokiego ryzyka wystąpienia powikłań pogrypowych, pacjenci powyżej 65 lat oraz u dzieci od ukończenia 6 miesiąca życia do pełnoletniości.  

Dla pozostałych osób szczepionka przeciw grypie jest płatna. Pacjent pokrywa koszt preparatu, natomiast NFZ płaci za szczepienie. O zakwalifikowaniu do przyznania ulgi decyduje osoba wystawiająca receptę. 

Aktualnie w Zgierzu działają dwa punkty szczepień: 

• ul. Lechonia 2,  95-100 

tel. do rejestracji pacjentów na szczepienia: 42 716 52 30

• ul. 1 Maja 28A, 95-100 

tel. do rejestracji pacjentów na szczepienia: 42 717 52 03, 669 101 107

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy