Nabór wniosków potrwa od 20 stycznia do 7 lutego. Wnioski wraz załącznikami będą przyjmowane w Biurze Obsługi Klienta na stanowisku nr 2 i 4, w Urzędzie Gminy Zgierz mieszczącym się przy ul. Łęczyckiej 4.
Azbest na dachu. Mieszkańcy gminy będą mogli pozyskać dofinansowanie na jego demontaż
Co ważne, dokumenty będą według kolejności ich wpływu do urzędu aż do wyczerpania środków finansowych przewidzianych na to zadania na dany rok budżetowy w budżecie Gminy Zgierz. Nie ma więc do zwlekać ze złożeniem wniosku.Dofinansowanie może pozyskać na:
- demontażu wyrobów zawierających azbest;
- przygotowaniu do transportu i transporcie wyrobów zawierających azbest do miejsca unieszkodliwienia;
- unieszkodliwieniu poprzez składowanie wyrobów zawierających azbest na składowisku odpadów niebezpiecznych;
- odbieranie wyrobów zawierających azbest wcześniej zdemontowanych i składowanych.
Mieszkańcy, którzy złożą wniosek, w którym stwierdzone zostaną, np. uchybienia formalnoprawne będą mieli 14 dni na jego uzupełnienie. Po tym terminie nie zostanie on rozpatrzony.
O tym, czy zostaliśmy zakwalifikowani do programu, dowiemy się z oficjalnego pisma z Urzędu Gminy, w którym wójt określi maksymalną kwotę tego dofinansowania. Co ważne, jeżeli nasz wniosek zostanie prawidłowo wypełnione (wraz z wymaganymi dokumentami), ale nie zakwalifikujemy się w danym roku z powodu limitu środków przewidzianych na ten cel w budżecie gminy, to będzie on rozpatrywany w pierwszej kolejności przy ponownym ogłoszeniu naboru.
Całkowite usunięcie wyrobów zawierających azbest z terenu całego kraju planowane do 2032 roku. Materiał en był szeroko stosowany w budownictwie w latach 60. XX wieku. W Polsce 96% wyrobów zawierających azbest stanowią płyty azbestowo-cementowe.
Jest on szkodliwy dla zdrowia, może być przyczyną licznych chorób. Niebezpieczeństwo pojawia się na skutek rozpylania w powietrzu włókien azbestowych, uwalnianych w procesie produkcji, obróbki i eksploatacji wyrobów zawierających azbest, a także podczas ich uszkodzenia lub korozji. W naszym kraju zakaz jest stosowania został wprowadzony w 1997 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.