Reklama

Reklama

Gorączka, ból brzucha, wymioty. Gdzie w święta w Zgierzu szukać pomocy lekarza?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AK

Gorączka, ból brzucha, wymioty. Gdzie w święta w Zgierzu szukać pomocy lekarza? - Zdjęcie główne

Warto wiedzieć, jaka apteka jest czynna w święta | foto AK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Przed nami święta Bożego Narodzenia, czas, który większość z nas spędzi w gronie rodzinnym. Mimo uroczystej atmosfery, która w tym czasie panuje, warto pomyśleć również o przyziemnych sprawach, takich jak, gdzie w razie problemów zdrowotnych, zasięgnąć porady i która apteka, w tym czasie, będzie otwarta.

Reklama

Ból brzucha, wymioty, gorączka u dziecka to rzeczy, których nigdy nie da się przewidzieć. Warto jednak wiedzieć, gdzie w razie takie sytuacji szukać pomocy, tym bardziej że przed nami święta, a przychodnie i większość aptek będzie nieczynnych. 

Co, jak zachorujemy w święta? Zobacz, gdzie w Zgierzu szukać pomocy lekarza

Gdzie w święta w Zgierzu szukać pomocy lekarskiej i gdzie wykupić potrzebne lekarstwa? To informację, mimo że mamy nadzieję, że nie będziecie musieli z nich korzystać, warto mieć pod ręką. 

Od piątku 23 grudnia od godziny 18, do wtorku 27 grudnia do godziny 8, poradnie POZ nie pracują. W razie zachorowania w święta zaopiekują się nami medycy z punktów nocnej pomocy i TPK. W razie zagrożenia życia: SOR, izby przyjęć i zespoły ratownictwa medycznego. Natomiast w razie nagłego zachorowania możemy skorzystać z kilku form pomocy. Jest to:

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna: podczas świąt oraz dni wolnych od pracy pomocy medycznej udzielają punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz przez całą dobę w weekendy i święta. W zależności od stanu zdrowia pacjenta konsultacja może mieć formę: wizyty stacjonarnej w gabinecie lekarza, teleporady lub wizyty medyka w domu chorego.

W Zgierzu jest to Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej - Curie ul. Parzęczewska 35, tel. 42 714 45 98. 

W Ozorkowie jest to Miejska Przychodnia Zdrowia,  ul. Spokojna 10 (od soboty od godz. 8:00 do poniedziałku do godz. 8:00 i w dni ustawowo wolne od pracy), tel. 42 714 45 98, 42 717 15 64. 

W Głownie jest to Szpital Grupa Zdrowia, ul. Wojska Polskiego 32/34, 22 749 10 80. 

Co ważne, tylko szpital w Zgierzu ma zadeklarowaną obecność lekarza pediatry. 

Możemy również skorzystać z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK). Jak wyjaśnia Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ, mozemy z niej skorzystać w nocy, w weekendy i święta, czyli poza godzinami pracy poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 800 137 200 lub wypełnić formularz online. Na platformie dyżuruje personel medyczny, w tym pielęgniarka, położna lub lekarz, który udziela telefonicznie profesjonalnych porad. Może również wystawić e-receptę lub e-zwolnienie, jeśli będzie to konieczne. Infolinia jest obsługiwana w języku polskim, ukraińskim i angielskim. Dla pacjentów niesłyszących jest specjalny wideoczat. 

Inną opcją, gdzie możemy szukać pomocy to Szpitalne Oddziały Ratunkowe i izby przyjęć. W razie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają izby przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe (SOR). Warto jednak wiedzieć, że szpitalny oddział ratunkowy nie zastępuje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej! W Zgierzu na SOR powinniśmy się udać do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej - Curie ul. Parzęczewska 35.

Ratownictwo medyczne: W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia można skorzystać z pomocy zespołu ratownictwa medycznego, dzwoniąc pod numer 999 lub 112.

Nocna pomoc stomatologiczna:  w razie nagłego bólu zęba zgłoś się do najbliższego punktu stomatologicznej pomocy doraźnej. Stomatolodzy pracują tu w dni powszednie od 19 do 7 rano, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę. Mowa o: 

Centrum Stomatologii Duodent w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Rwańska 5, telefon do rejestracji 604 727 554

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia ALEX-DENT w Łodzi, ul. Okrzei 40, telefon do rejestracji 42 640 77 10

Niepubliczny Stomatologiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Super-Dent w Łodzi, ul. Wodna 25/1BU, telefon do rejestracji 42 673 35 98.

Telefoniczna Informacja Pacjenta: do dyspozycji pacjentów non stop pozostają również konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta. Pod numerem infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590 bezpłatnie i przez całą dobę można uzyskać wszelkie, niezbędne informacje na temat pomocy medycznej w czasie świąt. Konsultanci podpowiedzą również, gdzie jest najbliższy szpital, punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej lub dyżurująca apteka.    

Lekarz wystawił ci receptę, zobacz, gdzie wykupisz lekarstwa? 

Ważną informacją, o której również warto wiedzieć, to gdzie wykupić lekarstwa, które np. zapisze nam lekarz. Apteką, który w Zgierzy czynna jest przez całą dobę jest apteka "u Dominika", która znajduje się przy ul. Lechonia 2, nr. tel. 42 716 52 30. 

Pozostałe punkty w Zgierzu

Apteka Afarm, ul. Parzęczewska 35, tel. 42 717 63 45, w święta czynna jest od 8 do 20.00
Apteka Kwiaty Polskie, ul. 1 Maja, tel. 42 715 07 57, w święta czynna jest od 10 do 18.00
Apteka Wrzosowa, ul. Gałczyńskiego 40, tel. 42 717 17 17, w święta czynna jest od 10 do 18.00

Ozorków

Apteka Dbam o Zdrowie,  ul. Starzyńskiego 7, tel. 736-697-748, w święta czynna jest od 8 do 20.00

Główno 

 Apteka Najlepsza Dla Ciebie Leczenie w Dobrej Cenie Kempfi, Lisińscy Sp. J., ul. Sikorskiego 59, tel. 710 12 99, w święta czynna jest od 10 do 18.00. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy