Reklama

Reklama

Kawiarnia i nowe nagłośnienie w zgierskim Starym Młynie. Odwiedziliście już "Młynek"?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czarek Adamski

Kawiarnia i nowe nagłośnienie w zgierskim Starym Młynie. Odwiedziliście już "Młynek"? - Zdjęcie główne

W Starym Mlynie na gości czeka obiecywana Kawiarnia Młynek | foto Czarek Adamski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Tuż po otwarciu rok temu Starego Młyna w Zgierzu, czyli nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury, zapowiadano, że do oferty placówki, dołączy też kawiarnia. Ogłoszono nawet konkurs na nazwę nowego lokalu. W głosowaniu na Facebooku zwyciężył Młynek. I pod tym szyldem kawiarnia właśnie przyjęła pierwszych gości. Teraz słowa przedwojennej piosenki Eugeniusza Bodo „potem kino, kawiarnia i spacer” nabierają w Zgierzu zupełnie realnego znaczenia.

Reklama

Nowe miejsce na gastronomicznej mapie Zgierza

Otwarcie kawiarni w Starym Młynie było obiecywane przez szefostwo placówki od samego jej otwarcia. Najpierw trzeba było znaleźć dla lokalu nazwę, później przyszedł czas na wyłonienie najemcy, który poprowadzi kawiarnię a najpierw ją wyposaży i urządzi. To zadanie wzięła na siebie znana w Zgierzu cukiernia. W ten weekend przyjęła pierwszych klientów. Będzie czynna codziennie od 12 do 19, a w przypadku organozowanych w MOKu wydarzeń także dłużej.

Dopiero uczymy się tych godzin otwarcia, podobnie jak oczekiwań klientów – mówi Tomasz Kałużny, właściciel kawiarni. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie gości. W ofercie mamy wszystko, co słodkie i w naszej cukierni przygotowywane – zachęca pan Tomasz.

Faktycznie, sprawdziliśmy, od wejścia można jeść oczami. Na otwarcie właściciele przygotowali dla gości powitalny tort. W przyszłości, poza napojami bezalkoholowymi, w menu ma pojawić się także wino. Kawiarnia, jako jedyna w Zgierzu, posiada też na wyposażeniu automat do robienia czekolady i różnych czekoladowych przysmaków.

Tym chcemy się wyróżnić na tle innych zgierskich lokali. Już niedługo planujemy zorganizować warsztaty dla dzieci z robienia własnych figur z czekolady, co świetnie wpisuje się w działalność Starego Młyna – dodaje Tomasz Kałużny.

Nowa nie tylko kawiarnia. Sala kinowa zyska profesjonalne nagłośnienie

W sali widowiskowej siedziby MOKu, na której odbywają się także seanse kinowe, trwa obecnie instalacja własnego profesjonalnego nagłośnienia. To pierwszy etap instalacji systemu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. Prace, które potrwają do końca października, wykonuje firma Konsbud - dostawca sprzętu audiowizualnego z Warszawy. Oczywiście są tak zaplanowane, by nie kolidowały z projekcjami w Kino w Starym Młynie i bieżącą działalnością.


fot. Stary Młyn Zgierz

Dotychczasowe nagłośnienie nie było dostosowane do warunków akustycznych sali widowiskowej – w pierwszych rzędach bywało za głośno, w ostatnich za cicho. Stąd postanowiono zakupić drogi sprzęt, który selektywnie i równomiernie pokryje dźwiękiem całą widownię.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy