Reklama

Reklama

Kino w Starym Młynie po doposażaniu. Co się zmieniło dla zgierskich widzów? [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kino w Starym Młynie po doposażaniu. Co się zmieniło dla zgierskich widzów? [zdjęcia] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Zgierz Ostatnio pisaliśmy o doposażaniu Starego Młyna w Zgierzu. Niedawno zainwestowano w tzw. strefę relaksu, która znajduje się za zewnątrz obiektu. Zapowiadano tez inne modernizacje. Co udało się zakupić i zamontować, by widzowie mogli oglądać filmy w bardziej komfortowych warunkach?

Reklama

Stary Młyn w Zgierzu po doposażeniu. Co zyskają widzowie?

Kino w Starym Młynie odwiedziło już ponad 23 tys. widzów. Niedawno obchodziliśmy rocznicę powstania tego obiektu kulturalnego w naszym mieście. Ostatnio na łamach Tuzgierz.pl pisaliśmy o jego doposażaniu i trwających modernizacjach. Na zewnątrz pojawiły się fotele. Młodzież i dorośli już teraz chętnie z nich korzystają. Wśród mieszkańców pojawiły się głosy, by teren również przystosować dla najmłodszych i zrobić huśtawki i ślizgawkę 

- Z założenia to miała być przestrzeń relaksu dla młodzieży i dorosłych. Takich miejsc brakowało w naszym mieście. Latem w strefie relaksu będzie wykorzystywana do plenerowych wydarzeń i kina letniego - mówiła Karolina Miżyńska, dyrektorka MOK-u w Zgierzu. 

24 maja trwały ostatnie prace modernizacyjne na sali widowiskowej (w tym kinowej) w Starym Młynie przy ul. Długiej. Dyrektorka MOK-u zapowiadała, że seanse w czwartek 25 maja odbędą się już na nowym sprzęcie. Koszt inwestycji to prawie 600 tys. zł. Środki na doposażenie Starego Młyna zostały uzyskane z dotacji z programu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, z dotacji celowej miasta oraz środków własnych Miejskiego Ośrodka Kultury. Z tych pieniędzy zostało zakupione wyposażenie projektorni, m.in.: projektor laserowy w standardzie DCI 2K, procesor dźwięku Dolby Cinema oraz serwer.

- W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu zakupiliśmy również nowoczesny zestaw ekranowy o większej powierzchni projekcyjnej, wyższym kontraście i jasności. Najbardziej dostrzegalne, a raczej słyszalne przez naszych widzów będą jednak efekty dźwiękowe, które zapewnia kilkanaście dodatkowych głośników rozmieszczonych w całej sali. Nowy zestaw stanowiący uzupełnienie dotychczasowego systemu gwarantuje standard w formacie 7.1, który polega na rozłożeniu źródeł emisji dźwięku tak, by był bardziej przestrzenny - mówi Karolina Miżyńska.

Najnowsze produkcje: Mario Bros., Syrenka oaz Szybcy i wściekli mają już być wyświetlane na nowym sprzęcie w kinie. Wybieracie się na seans w najbliższym czasie do Starego Młyna?

 
 
 
 
 

 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy